,,SPORTUOK IR POILSIAUK – SVEIKAS BŪK!“

0
22
3.5

Zarasų sporto centras šią vasarą  vykdė edukacinę vaikų vasaros sveikatingumo stovyklą ,,Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk”. Visi žinome, kad augančiam organizmui judėti tiesiog būtina, o situacija ir statistika šiuo klausimu, deja atrodo liūdnai. Mažėjantį judrumą, o ypač – vaikų, drąsiai galime vadinti epidemija. Šiandieninių vaikų laisvalaikį tiesiog okupavusios išmaniosios technologijos ir kompiuteriniai žaidimai, vaikai juda labai mažai – visi tiesiog ,,sulindę į telefonus”.

Tad šiuo projektu paskatinome vaikus iš naujo atrasti judėjimo džiaugsmą. Programos tikslas buvo išmokyti vaikus gyventi aktyvaus ir sveiko gyvenimo ritmu, supažindinti su sveikos gyvensenos pagrindiniais principais. Kūno kultūros priemonėmis didinti vaikų fizinį aktyvumą, skatinti mokinius naudingai bendruomenei veiklai, surasti būdų įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Svarbu yra tai, kad noras ir poreikis aktyviai leisti laisvalaikį, atsirastų jauname amžiuje ir išliktų visą gyvenimą. Pasyvių laisvalaikio formų įsigalėjimas riboja vaikų fizinį aktyvumą.  Niekas negali atstoti vasaros stovyklų įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera. Mūsų jauni, energingi ir pilni išmonės vadovai vaikams tampo draugais, antrais tėveliais. Daugiausiai stovyklos draugystė tęsiasi ne vienerius metus. Stovykloje buvo numatyta turininga edukacinė programa, išvykos, ekskursijos, susitikimai. Linksmai praleistas laikas Zarasų Laipynių Parke, pramogos vandens batutų parke ,,Water Inn Zarasai“, apsilankyta Ignalinos atominėje elektrinėje, kur susipažinome su Viešojo saugumo tarnybos Visagino dalinio kinologijos centru ir elektrinę saugančiais tarnybiniais šunimis. Dalyvavome šaudymo varžybose, kurias surengė LK KASP Vyčio apygardos kariai savanoriai. Aplankytas Lietuvos etnokosmologijos muziejus. Kaltanėnuose ieškojome “lobio”.

Stovykla buvo vykdoma Zarasų sporto centre (Pauliaus Širvio g. 7, Zarasai) trimis pamainomis. Dalis antros pamainos buvo vykdoma Dusetų Kazimiero Būgos gimnzijoje Vytauto g. 56, Dusetos. Pirma pamaina birželio 28 – liepos 4 dienomis (7 dienos, 14 vaikų). Antra pamaina rugpjūčio 2-8 dienomis (7 dienos, 15 vaikų). Trečia pamaina rugpjūčio 16-22 dienomis (7 dienos, 12 vaikų). Iš viso programoje dalyvavo 41 vaikas (4 iš jų – vaikai turintys teisę į valstybės paramą), kurie 7 dienas turiningai praleido stovyklaudami.

Staigūs kultūriniai, politiniai, ekonominiai, ekologiniai pokyčiai vyksta mūsų šalyje ir pasaulyje. Jaunus žmones reikia parengti šioms permainoms. Laikotarpis reikalauja iš naujo permąstyti ugdymo tikslus, ko mokiniams svarbu išmokti, kokius gebėjimu ir nuostatas jiems reikia išsiugdyti. Reikia padėti asmeniui atsakyti į naujus demokratijos, globalizacijos, informacijos gausos, rinkos ūkio plėtros iššūkius ir pasinaudoti atsiveriančiomis naujomis galimybėmis. Todėl svarbu, kad vaikai suvoktų šiuolaikinį pasaulį, įgytų socialinių – emocinių kompetencijų ir būtų savarankiškais, veikliais , atsakingais žmonėmis, norinčiais ir gebančiais nuolat mokytis bei kurti savo ir bendruomenės gyvenimą. Dabartinė politinė ir ekonominė situacija kelia naujus reikalavimus ir jaunam žmogui besirengiančiam tapti aktyviu bendruomenės nariu bei mokomosios aplinkos kūrėju. Šiuo metu ryškėja ne tik žinių teikimo, bet ir kompetencijų formavimo reikšmė. Ar mokinių sugebėjimai atsiskleis, ar liks nepastebėti, iš esmės priklauso nuo keleto dalykų: visuomenės požiūrio, mokyklos bendruomenės, ir stovyklų vadovų supratimo bei gebėjimo vaikams atrasti ir atskleisti tikruosius savo gebėjimus, norą mokytis visą gyvenimą. Stovykloje dalyvaujantys vaikai nevienodai fiziškai ir psichiškai išsivystę, skirtingų gebėjimų, tad juos ugdėme atsižvelgdami į jų turimą išsivystymo lygį. Vaiko fizinių ir psichinių galių puoselėjimas, teigiamo socialinės ir emocinės patirties įgijimas, pažinimo motyvacijos žadinimas, kūrybiškumo skatinimas padėjo vaikams lengviau prisitaikyti esamoje situacijoje. Socialinio pažinimo turinys yra ypatingas ir labai svarbus vaiko socializacijai, nes jis nukreipia vaiko mąstymą į kitų žmonių, savo paties elgesio ir tarpusavio santykių suvokimą, t. y. į socialinį pasaulį. Socialinis suvokimas svarbus vaiko asmenybės tapsmui, nes padeda išmokti priimtinas visuomenei elgesio normas, socialines nuostatas. Vaiko socialinė kompetencija apima gebėjimą bendrauti ir sutarti su bendraamžiais, socialiai priimtinas taisykles atitinkanti vaiko elgesį, vaiko gebėjimą tvardytis, emocinių įgūdžių brandą ir raišką. Programos metu vaikų ugdymą organizavome ir įgyvendinome taip, kad jis savo tikslų sistema, turiniu, organizacinėmis formomis, technologijomis, ugdymo sistemos pobūdžiu, jų vidinėmis ir išorinėmis savybėmis realizuotų kiekvieno vaiko asmenybės vystymosi raidos ir socializacijos idėją.

Greitai prabėgo septynios dienos  stovykloje. Kiekvienos pamainos uždarymą vainikavo pažymėjimų ir medalių įteikimas, uždarymo vakaronė. Iki kitos vasaros….

Stovykla finansuota Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis ir dalinai Švietimo mainų paramos fondo ,,T.A.P.K.“-2 lėšomis

4.10

4.21

4.39

5.1

5.34

DSC 0426

SAM 6250

SAM 6275

SAM 6360

Logotipas projektui 2021

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite