SU DŽIAUGSMU

0
36
MOKINIŲ DARBAI 1

Jau ne pirmus metus egzistuojantis Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“ skirtas tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų tobulinti savo meninius gebėjimus, gilinti liaudies dailės tradicijų pažinimą. Turmanto pagrindinės mokyklos mokiniai jau keleri metai dalyvauja kasmet vykstančiame šiame konkurse, pateikdami savo kūrinėlius, sukurtus keramikos būrelyje. Šiemet buvo nuspręsta konkursui pateikti ne tik keramikos dirbinių, bet ir nemažai tautinių juostų (mokykloje buvo skelbta akcija „Nupink smagią juostą Lietuvai“, skirta Vasario 16-ajai).

Važiuodami į konkurso finalą stabtelėjome Obeliuose – čia Laisvės kovų istorijos muziejus. Jis savitas tuo, kad šio muziejaus įkūrėjas ir privačios kolekcijos savininkas – Andrius Dumčius – per visą savo gyvenimą sukauptą muziejines brangenybes – ekspozicijas padovanojo Valstybei. Visi eksponatai suskirstyti temomis: lietuvių liaudies meno, Lietuvos valstybės istorijos, partizanų kovų šiaurės rytų Lietuvoje, Lietuvos kariuomenės, numizmatikos…

Mokiniai buvo sužavėti muziejaus įkūrėjo, buvusio partizano Andriaus Dumčiaus pasakojimu. Tokie vertingi buvo žodžiai žmogaus, kuris savo pavyzdžiu įrodė, kad gyvenimas paaukotas kilniam tikslui.

Salų dvare vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Utenos regiono parodos uždarymas. Džiaugiamės, kad mūsų kaimynai salakonai (Salako pagrindinė mokykla) buvo pranašesni už mus – jie pelnė nominacijas. Tačiau pindami juostas, mokiniai susipažino su įvairiais juostų pynimo variantais, išmoko juos – yra didelis mūsų visų laimėjimas.

Važiuodami namo stabtelėjome Kriaunose. Muziejininkė Vijolė Apuokienė mus mielai sutiko – ji taip nuoširdžiai pasakojo, atsakinėjo į mokinių klausimus, kad negalėjome atsiklausyti. Apie kiekvieną eksponatą ji galėjo kalbėti tiek daug…

Kaip didžiausias įrodymas, kad mokiniams labai patiko, išgirdome „Dar taip įdomiai nebuvau girdėjusi“; „Tai pats įdomiausias muziejus, kokį tik esu matęs“. Tai didžiausia Padėka visiems, kurie suteikė mūsų vaikams tokį džiaugsmą.

Natalija OGINSKIENĖ ir Giedrė MIČIŪNIENĖ, mokytojos

Nuotraukos Natalijos OGINSKIENĖS

SALŲ DVARE

su A.DUMČIUMI

SU V.APUOKIENE

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite