SU MOKSLEIVIAIS APIE „PEPSĘ“, ŽAVESĮ IR DĖMESĮ

0
46

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, gegužės 22 ir 23 dienomis, kvietė jaunuosius skaitytojus susipažinti su lietuvių rašytojos Ilonos Ežerinytės knyga „Pepsė“.

Ilona Ežerinytė – rašytoja, kūrybinio rašymo mokytoja, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, pelniusi ne vieną apdovanojimą. Rašytojos knyga „Verksnių klubas“ tapo Metų knyga paauglių kategorijoje 2018 m., „Skiriama Rivai“ – Metų knyga paaugliams 2019 m., „Tetulė Liu“ – Metų knyga vaikams 2022 m.

„Pepsė“ – istorija apie žiurkėną keistu vardu, išleista 2023 m. Šios Ilonos Ežerinytės knygos iliustratorė ir dizainerė – Irma Gineikienė, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui.

Literatūra vaikams yra ne tik pramoga, bet ir labai svarbi priemonė įtakojanti jauno žmogaus vystymąsi. Kiekviena knyga vaikams gali būti tiltas į naują pasaulį, padedantis suprasti save ir aplinką. Per pasakas ir istorijas vaikai mokosi apie gamtą, kultūras, istoriją ir moralinius principus – gerumą, teisingumą, draugystę.

Susipažindami su literatūros kūriniu „Pepsė“ Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III d ir II a klasių moksleiviai išgirdo jautrią istoriją apie gyvenančius šalia ir kaip jie jaučiasi tapę nebereikalingais ar atsibodusiais. Klausydamiesi istorijos dalyviai kartu su personažais – Pepse ir jo drauge Violeta, apsilankė operos teatre ir klausėsi Johano Štrauso operetės „Šikšnosparnis“. O klausydamiesi arijų iš Džiuzepės Verdžio operos „Traviata“ susipažino su vinilo plokštelėmis.

Reflektuodami dalijosi užplūdusiais jausmais ir emocijomis. Pasakojo apie savo augintinius, jų vardus, kaip jais rūpinasi. Piešė ir akvarele liejo savo augintinių portretus.

Rašytojos Ilonos Ežerinytės knyga „Pepsė“ yra svarbus literatūros vaikams kūrinys, nes jis moko, ugdo vaiko emocinį intelektą, skatina mąstyti apie gyvenimo vertybes. Istorija padeda vaikams geriau suprasti save ir savo jausmus bei skatina diskusijas apie svarbius gyvenimo klausimus.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Vitos Juškėnienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite