SU MŪSŲ KOVO 11

0
29
image0

1990 m didžioji dauguma Lietuvos piliečių suprato, kad mes galime ir norime būti nepriklausomi.
1991 m sausio 13 tai įrodėme stodami prieš komunistinės roSSijos tankus.
Visas pasaulis įsitikino, kad mes dėl laisvės pasiryžę paaukoti viską, netgi gyvybes.

1991 m rugpjūčio pučas Maskvoje, „nušalinamas” komunistų vadas gorbačiovas ir pranešama, kad sssr nežlugo, visos „prarastos” teritorijos sugrąžinamos atgal. Lietuvoje neramios nuotaikos, vėl ruošiamasi nepriklausomybės gynybai. Lietuvos teritorijoje dar vis stovi raudonoji armija. Bet prieš pučistus stalinistus sukyla pačios Rusijos demokratiškai nusiteikę piliečiai su Jelcinu priešaky, kariuomenės daliniai vienas po kito pereina į Jelcino pusę ir atsisako tankais traiškyti maskviečius.

Pučas žlugo, Lietuvą beveik po dvejų metų, kaip nepriklausomą valstybę pripažįsta JAV ir dauguma pasaulio valstybių.

Kadangi sssr pralošė NATO „šaltąjį karą” ir finasiškai bankrutavo, mūsų tautai pasisekė palyginus su mažais praradimais iškovoti laisvę nuo komunistinės imperijos.

Šiomis dienomis Ukraina kovoja už savo laisvę. Žlungant sssr didžioji dalis ukrainiečių ne kovojo dėl nepriklausomybės. Kai sssr visiškai subyrėjo Ukrainoje komunistų partijos vadovai pasikeitė pavadinimus į prezidentą ir ministrus ir tik 2004 m ukrainiečiai subrendo, nusprendė, kad jie nori patys rinkti vadovus, jog jie yra europiečiai. Nuo lietuvių pabudimo buvo praėję 15 metų, įvyko pirmasis Maidanas. Ukrainos piliečiai išsirinko proeuropietišką prezidentą Viktorą Juščenką, prasidėjo sunkus posūkis link Europos. Prieš sekančius rinkimus Kremlius metė į Ukrainos rinkimų kampaniją didžiulius pinigus balsams pirkti, apnuodijo Viktorą Juščenką. Rinkimus laimėjo kremlinis janukovičius. 2014 m ukrainiečiai sukilo prieš kremliaus valdomą prezidentą, o putleris prieš Ukrainą pradėjo karą. Karas Ukrainoje šiomis dienomis peraugo į masinį fašistinės rusijos puolimą. Ukraina apgins savo laisvę, bet ar be tikros viso pasaulio paramos sugebės išvaryti orkus iš savo žemės?
Slava Ukraini????
Herojam slava????

Nuotr. iš interneto platybių

Kęstutis Stankevičius

{jcomments off}

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite