SUŠAUKTAS EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ OPERACIJŲ CENTRO POSĖDIS

0
24
274832420 265504755732383 3134192561120175680 n

Reaguojant į įvykius Ukrainoje, šių metų vasario 25 d., 11 val. buvo skubiai sušauktas ESOC posėdis, kuriame dalyvavo 15 narių.

Posėdžio metu buvo aptarta situacija Ukrainoje, pabėgėlių priėmimas ir jų apgyvendinimo galimybės. Nuspręsta, kad karo pabėgėliai iš Ukrainos bus apgyvendinti šiuose objektuose:

• kempinge „Zarasai“ (Kauno g. 67),
• svečių namuose „Zarasai“ (Dariaus ir Girėno g. 11),
• patalpose esančiose Smėlynės g. 11,
• kolektyvinės apsaugos statiniuose (Zarasų rajone – iš viso turime 16). Pirmiausiai bus naudojamas Zarasų profesinės mokyklos bendrabutis, praktinio mokymo centras.
 

Rajone yra daugiau vietų, kur galėtų būti apgyvendinti ukrainiečiai, tačiau trūksta tam tikrų išteklių.

Posėdžio metu buvo nuspręsta – siekiant suteikti paramą pabėgėliams iš Ukrainos, Zarasų rajono gyventojai kviečiami neatlygintinai suteikti paramą šiais daiktais: patalyne, čiužiniais, pagalvėmis, miegmaišiais ir kt.). Gyventojai, galintys ir norintys suteikti paramą (darbužiais, maistu, čiužiniais, patalyne, higienos prekėmis ir kt.), kviečiami registruotis el. paštu: ausra.diliene@zarasai.lt

Paramą planuojame rinkti seniūnijose, kai ji bus reikalinga. Šiuo metu renkame informaciją ir ją sisteminame, todėl prašome kreiptis nurodytais kontaktais, informuojant, kuo galite padėti.

Posėdžio metu nuspręsta sušaukti Zarasų rajono savivaldybes administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą gyventojų evakavimo ir priėmimo komisiją bei aptarti pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo organizavimą ir koordinavimą.

Nuspręsta, kad visi Zarasų rajono gyventojai, norintys ir turintys galimybę priimti apgyvendinimui pabėgėlius iš Ukrainos, turi kreiptis į Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiąją specialistę Aušrą Dilienę, mob. 8 617 34 794. ESOC posėdžio metu jau buvo užsiregistravę 7 asmenys (šeimos), kurios nori suteikti savo pagalbą, apgyvendinant pabėgėlius.

Buvo aptartas ir turimas apsaugos priemonių kiekis (kaukių, respiratorių ir kt.).

Taip pat buvo atlikta apžvalga 2022 m. vasario 24 d. nuotoliniu būdu vykusios pradinės pratybų planavimo konferencijos pagrindiniai aspektai, apibendrinti svarbiausi pratybų metu pavesti organizaciniai nurodymai Zarasų rajono savivaldybei. Nuspręsta, kad 12 ekstremalių situacijų operacijos centro narių dalyvaus pratybose.

Kviečiame nepanikuoti, būti stipriais, solidarizuotis ir padėti Ukrainai šiuo įtemptu laikotarpiu.

Aktualiausią informaciją saugumo tema rasite čia: https://www.lt72.lt/. Informacija yra nuolat atnaujinama.

Zarasų rajono savivaldybės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite