SUSITIKIMAS SU LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS VISAGINO PADALINIO VADOVE

0
78

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė susitiko su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Visagino skyriaus vadove Ana Narovčenko, kuri savo skyriumi jungia Visagino, Ignalinos, Švenčionių, Dūkšto ir Zarasų regionus.

Kas yra Lietuvos Raudonasis Kryžius ir kuo jis svarbus mums visiems

Tai viena seniausių ir didžiausių humanitarinių organizacijų Lietuvoje, priklausanti Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui, kurį sudaro 192 šalyse veikiančios Nacionalinės draugijos, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Federacija bei Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas.

Lietuvos Raudonasis Kryžius yra valstybės ir žmonių pagalbininkas, kurio tikslas apsaugoti žmonių gyvybes ir orumą, teikti pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms Lietuvoje.

Savo veikloje organizacija taiko 7 veiklos principus: humaniškumas, nešališkumas, neutralumas, nepriklausomybė, savanoriškumas, vienumas ir globalumas.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Visagino skyrius

Šiuo metu skyriaus vadovė Ana Narovčenko daug dirba, kad Visagino skyrius sustiprintų savo veiklų kiekį ir kokybę. Šiuo metu skyriuje yra 19 savanorių. Dažniausiai savanoriai dalyvauja padedant tarnyboms dingusių žmonių paieškose arba suteikiant humanitarinę pagalbą. Savanoriai yra parengti veikti specialiose situacijose ir yra pasiruošę padėti visą parą.

Spalio pabaigose pradės veikti naujas humanitarinės pagalbos numeris 111 (skambučių centras dirbs 8–20 val.). Šiuo pagalbos numeriu galės skambinti asmenys, kuriems reikia humanitarinės pagalbos – pavyzdžiui, po gaisro likę asmenys galės gauti rūbų, maisto davinius, psichologinę pagalbą, higienos prekių, savanoriai padės surasti laikiną apgyvendinimo vietą, pamaitinti gyvūnus ir suteikti kitą pagalbą.

Susitikime dalyvavo ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos patarėja, atliekanti parengties pareigūno funkcijas Aušra Dilienė, kuri vykdo su krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos uždavinių įgyvendinimu susijusias funkcijas. Aušra Dilienė siūlė pasirašyti pagalbos sutartį tarp Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos, kuri užtikrins mūsų rajono geresnį pasirengimą nutikus ekstremaliai situacijai.

Lietuvos Raudonasis Kryžius planuoja Zarasuose laikyti ekstremalių situacijų rezervą, kuriame bus sandėliuojamos lovos, higienos produktai, maisto daviniai ir kiti svarbūs daiktai. Visagino skyriaus vadovė prašė pagalbos surandant sandėliavimo patalpas rezervui. Rajono Savivaldybės administracijos patarėja, atliekanti parengties pareigūno funkcijas Aušra Dilienė pažadėjo padėti.

Kitos programos

Lietuvos Raudonasis Kryžius užsiima ne tik pagalba ir pasirengimu ekstremalioms situacijoms, tačiau ir kitomis veiklomis:

  • „Šilti apsilankymai“ – programa, padedanti senjorams, gyvenantiems tiek savo namuose, tiek globos namuose. Jų metu savanoriai lanko senjorus, veda specializuotas pamokėles apie sveiką gyvenseną, pirmąją pagalbą ir kitomis temomis, kalbasi ir bendrauja. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai jau apsilankė Salako socialinės globos namuose ir nekantrauja susipažinti su senjorais, gyvenančiais Zarasų socialinės globos namuose.
  • Jaunimo programa – padeda mokiniams produktyviai praleisti socialines-pilietines valandas mokykloje, mokantis pirmosios pagalbos, apie taršą ir kitus svarbius dalykus.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Visagino skyrius kviečia prisijungti savanorius. Šiuo metu Zarasuose yra kuriama savanorių grupė. Tapęs savanoriu asmuo dalyvauja įvairiuose mokymuose, kuriuose būna apmokytas elgtis ekstremaliose situacijose, kaip suteikti pagalbą ir kaip reaguoti susidūrus su įvairiomis sudėtingomis situacijomis.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai privalo būti pilnamečiai, tad priimami tik nuo 18 metų (jaunimo programose galima dalyvauti nuo 14 metų).

TAPTI SAVANORIU: https://redcross.lt/savanoriams-forma/

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite