SUSITIKIMAS SU „VIRGINIA TECH“ UNIVERSITETO PROFESORIUMI IR AMERIKIEČIŲ RAŠYTOJA (BLACKSBURG, JAV)

0
53
mid news zrs 721 received 241621405356687.jpg

Šiandien Zarasų rajono savivaldybės merė susitiko su paskutiniojo vokiečių kilmės Stelmužės dvaro savininko barono Herberto Eduardo Klemenso fon Hahno anūku  Henri T. de Hahn, jo žmona Tracee de Hahn iš Virdžinijos valstijos ir istoriku Šarūnu Subatavičiumi. 

Henri T. de Hahn yra architektūros profesorius, dirbęs dėstytoju aukštosiose mokyklose, vėliau vadovu keliuose JAV universitetuose. Šiuo metu yra „Architektūros ir dizaino mokyklos“ Blackburge direktorius. Jo žmona Tracee  architektė, dėstytoja ir žymi detektyvų rašytoja Virdžinijos valstijoje.  
 
Svečiai dalijosi savo įspūdžiais iš vakarykštės viešnagės Červonkos, Stelmužės (senelis buvo dvarų paveldėtojas) , Raudinės (senelis gimė šiame dvare) ir Kamariškių dvaruose, išgyventais jausmais ir emocijomis apsilankius protėvių ir senelių gyventose vietovėse. Henri T. de Hahn senelis buvo Stelmužės dvaro paveldėtojas, valdęs dvarą nuo 1924 m. iki 1938 m. 
 
Jie pasidalino savo mintimis dėl kultūros paveldo objektų išsaugojimo ir jų aktualizavimo. Pasak Henri de Hahn, nereikia visų paveldo objektų paversti moderniais, nes jie praranda savo istorinį tęstinumą, bet modernumą derinti su irstančiais, tačiau konservuotais paveldo statiniais būtų labai aktualu. 
 
Tracce de Hahn pasidalino savo mintimis, kaip galima būtų vystyti turizmą suteikiant žmonėms natūralios gamtos pojūtį ir patogumus viename. Šiandien žmonėms jau nebeįdomu prabangūs viešbučiai, dideli miestai, jie pavargę nuo skubėjimo, todėl ir ieško poilsio gamtoje su darniomis veiklomis.
 
Svečiai išsakė savo susižavėjimą Zarasų krašto gamta, Stelmužės ir Raudinės dvarų išlikusiais paveldo objektais  bei naujai atgimstančiu Kamariškių dvaru. 
 
Merės Nijolės Guobienės teiravosi svečiai apie Zarasų krašto viziją ir turizmo planus, pasiūlė minčių dėl bendradarbiavimo bei pasidalino savo idėjomis kaip išgarsinti Zarasų kraštą užsienyje. 
 
Merė pasidalino mintimis, kad Zarasus ji mato kaip kultūrinio, sportinio ir gamtinio turizmo kraštą su nedidelėmis gamyklomis, kursiančiomis darbo vietas ir gražiai įsiliesiančiomis į  nuostabią Zarasų gamtą. Padėkojo svečiams už vizitą, išreiškė susižavėjimą jų domėjimusi savo protėvių žeme, šeimos istorija ir pakvietė kitais metais vėl aplankyti mūsų kraštą. 
 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite