SUSITIKIMAS SU ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS SENIŪNIJŲ SENIŪNAIS

0
129
1

2023 m. rugpjūčio 1 d. Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė Savivaldybės Mažojoje salėje susitiko su rajono Savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnais.

Taip pat susitikime dalyvavo rajono Savivaldybės vicemerė Aurelija Trimonytė, merės Nijolės Guobienės patarėjai – Simona Burokaitė, Karlen Grdiljanc, rajono Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorė Svetlana Veikšrienė, Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas – Savivaldybės vyriausiasis inžinierius Jonas Žusinas, civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė Aušra Dilienė.
 
Susitikimą pradėjo civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė Aušra Dilienė. Ji kvietė visus Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnus glaudžiai bendradarbiauti su Savivaldybe: padėti išdalinti kalio jodido tabletes seniūnijose tiems, kurie dar neturi, kurie naujai įsikūrė mūsų rajone arba tiems, kurie tabletes jau suvartojo. Tai yra labai svarbu, nes visi gyventojai turi būti pasiruošę galimiems pavojams.
 
Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistė kalbėjo ir apie gaisrų prevenciją, nes šiuo bendras gaisringumas yra padidėjęs, todėl gyventojams reikėtų imtis atsargumo ir prevencinių priemonių,apsisaugant nuo gaisrų pavojaus. Seniūnams buvo priminta, kad nepasiturintys gyventojai gali kreiptis paramos dėl dūmų detektoriaus įsigijimo, o seniūnas gyventojui turėtų padėti pateikti šį prašymą. Taip pat reikia kiekvienais metais sudaryti seniūnijose vienišų, senyvo amžiaus,neįgalių asmenų ir auginančių nepilnamečius vaikus asmenų,asmenų, turinčių specialių poreikių,ir asmenų,gyvenančių riziką keliančiuose individualiuose būstuose, sąrašą.
 
Seniūnai paminėjo, kad gyventojams vėluoja vienkartinės išmokos, dėl šio klausimo rajono Savivaldybės merės patarėja pradėjo aiškintis.
 
Susitikimo dalyviai pasidžiaugė, kad susidariusi situacija dėl sausros stabilizavosi. Merės potvarkiu nuo 2023 m. liepos 31 d. atšaukiama ekstremali situacija seniūnijų teritorijose (Antalieptėje, Antazavėje, Degučiuose ir Dusetose).
 
Kitas svarbus klausimas, kuris buvo aptartas – rajono keliai. Seniūnai skundžiasi, kad rajono seniūnijų gatvės yra nebaigtos tvarkyti, duobės neužtaisytos. Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Jonas Žusinas informavo, kad rugsėjo pradžioje bus perskaičiuotas biudžetas ir galbūt bus galima skirti didesnį finansavimą rajono kelių tvarkymui bei priežiūrai. Seniūnų buvo paprašyta iki rugpjūčio mėnesio galo sudaryti sąrašą, kuriems keliams labiausiai reikia remonto, žvyravimo, greideriavimo ir t. t.
 
Dalyviai diskutavo ir apie praėjusį ralį Zarasuose. Anot seniūnų, gyventojai skundžiasi, kad po ralio keliai nėra sutvarkyti arba sutvarkomi tik po kelių savaičių. Šią problemą Zarasų rajono savivaldybės administracijos specialistai bandys spręsti.
 
Seniūnai buvo įpareigoti seniūnijų gyventojams priminti apie kompensaciją, įsirengiant individualių nuotekų valymo įrenginius.
 
Individualių nuotekų valymo įrenginių įrengimo išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2021 m. rugsėjo 3 d. sprendimu T-151 ,,Dėl Individualių nuotekų valymo įrengimų išlaidų dalinio kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta dalinio kompensavimo tvarka. Šis tvarkos aprašas numato, kad Zarasų rajono gyventojai (fiziniai asmenys), atitinkantys reikalavimus ir kriterijus bei nuosavybės teise valdantys gyvenamuosius būstus tose vietovėse, kuriose nėra ir ateinančius tris metus neplanuojama įrengti nuotekų tvarkymo infrastruktūros, galės pretenduoti į dalinį finansavimą, įsirengdami individualius nuotekų valymo įrenginius. Daugiau informacijos Jums suteiks  Statybos ir urbanistikos skyriaus vyriausias specialistas Petras Kavolis, tel. (8 385) 37190.
 
Taip pat seniūnai teiravosi, kada bus paskelbtas antrinių žaliavų konteinerių išvežimo grafikas tiems, kurie tik neseniai juos gavo. Tikimasi, kad grafikas bus paskelbtas per mėnesį.
 
Buvo aptarta ir kova su Sosnovskio barščiais. Kai kuriose seniūnijoje situacija stabilizuojama, kitose nelabai, todėl bus ieškoma būdų, priemonių, kaip juos išnaikinti.
 
Pabaigoje merė Nijolė Guobienė seniūnams priminė apie planuojamą rajono teritorijų perskirstymą. Kai jau bus sudėlioti planai – gyventojai tikrai bus informuoti.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
 
2
 
3
 
4

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite