SUSITIKIMO SU GYVENTOJAIS APŽVALGA

3
230

Rugsėjo 28 d., 17.15 val. Zarasų rajono savivaldybės merė kartu su Zarasų rajono savivaldybės administracijos darbuotojais kvietė Zarasų rajono gyventojus į susitikimą.

Į susitikimą gyventojai galėjo ateiti gyvai, prisijungti prie tiesioginės transliacijos, taip pat buvo galimybė iš anksto pateikti klausimus raštu. Susitikimo metu buvo užduodami gyventojų klausimai, į kuriuos atsakinėjo merė Nijolė Guobienė, vicemerės Aurelija Trimonytė ir Olga Podolskienė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys ir už savo sritį atsakingi Zarasų rajono savivaldybės administracijos skyrių vadovai ir specialistai. Užduoti klausimai raštu susitikimo metu nebuvo nagrinėjami, atsakymai į juos yra pateikti straipsnio apačioje.

Pirmiausia merė Nijolė Guobienė pasveikino susirinkusius Zarasų rajono gyventojus ir aptarė didžiausius ir opiausius klausimus ir pasidžiaugė darbais, kuriuos jau pavyko padaryti, pasidalino ateities planais, kuriuos nori išpildyti.

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų šiuo metu – apie Zarasų rajono savivaldybės administracijos seniūnijas, kurios šiuo metu yra pertvarkomos. Iš esamų 10 seniūnijų planuojamos palikti 5. Gyventojai nuogąstavo, kad išnykusių seniūnijų centruose dirbantys asmenys neteks darbo, kad dabartiniuose seniūnijų centruose esančios socialinės paslaugos ir bibliotekos bus uždarytos, o iki naujo jiems priskirto seniūnijos centro nepatogiai važiuojantys autobusai trukdys pasinaudoti paslaugomis. Šie klausimai iš tikrųjų yra labai svarbūs ir gyventojai buvo patikinti, kad dėl šių dalykų baimintis nereikia ir paaiškino kodėl.

Pirmiausia, šie veiksmai buvo pradėti vykdyti vadovaujantis Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakymu „Dėl Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašo patvirtinimo“. Studiją ir teritorijų keitimo projektą parengė UAB „Atamis“ vadovaujantis šiais kriterijais:

 • Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu (su vėlesniais pakeitimais);
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų nustatymo ar keitimo planų rengimo tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais);
 • Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijos ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklėmis (su vėlesniais pakeitimais);
 • Seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, dokumentų pateikimo Lietuvos Respublikos Adresų registro tvarkymo įstaigai tvarkos aprašu (su vėlesniais pakeitimais);
 • LR Nekilnojamojo turto kadastro įstatymu (su vėlesniais pakeitimais);
 • Lietuvos Respublikos geodezijos ir kartografijos įstatymu (su vėlesniais pakeitimais).

Labai liūdna, kad mūsų rajonas intensyviai mažėja, tačiau statistika negailestinga – nuo 1989 metų rajono gyventojų skaičius mažėjo 40%. Dusetų miestas, pagal statistinius duomenis, nuo 1989 m. iki 2021 sumažėjo daugiau nei per pusę – 56,6% ir šis rezultatas yra vienas blogiausių rodiklių tarp visų 103 Lietuvos miestų.

Statistika: miestų ir miestelių gyventojų skaičius 1989 m. ir 2021 m.

Miestas/miestelis1989 m.2021 m.
Antalieptė421220
Antazavė628274
Degučiai392206
Dusetos1184531
Imbradas267196
Salakas705432
Suviekas385190
Turmantas422209
Zarasai89166077

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys nori patikinti seniūnijų gyventojus, kad šis teritorijų keitimo planas nėra ekonominis – darbuotojų kiekis nesikeis. Visi šiuo metu dirbantys seniūnijų darbuotojai nebus atleisti dėl teritorijų ribų keitimo. Taip pat šiuo metu seniūnijų centruose veikiančios bibliotekos, teikiamos socialinės paslaugos ir kaimo plėtros skyrių specialistai teiks savo paslaugas ir po to, jei tas miestelis nebebus seniūnijos centru.

Nuogąstaujantiems, kad dėl pasikeitusių seniūnijų ribų bus sudėtingiau nuvykti į savo seniūnijos centrą, buvo pranešta, kad viešojo transporto tvarkaraščiai bus derinami, kad būtų patogu, reikalui esant, nuvykti iki seniūnijos ir grįžti atgal.

Taip pat iškelti ir atsakyti klausimai apie:

 • Zarasų rajono žirgų sporto prestižą
 • Kelių būklę ir taisymo planus
 • Maudyklų kiekio didinimą ir jų tvarkymą Zarasų rajone
 • Angaro šalia Zarasų aerodromo nuosavybės teises ir galimybes juo naudotis atskridusiems lėktuvų pilotams
 • Perėjų braižymą ant Zarasų miesto istorinio bruko – akmeninio kelio
 • Imbrado kultūros namų statybos

Dėkojame gyventojams už aktyvų dalyvavimą. Šie susitikimai rengiami vieną kartą per ketvirtį.

Susitikimo vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=0X5IifJIgZ0

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

Priedai

Išankstiniai gyventojų klausimai – atsakymai

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

3 KOMENTARAI

 1. Susipažinus su savivaldybės atsakymais į kai kuriuos išankstinius gyventojų klausimus, tik dar daugiau klausimų iškilo. Akį ypač rėžia trumpučiai, formalūs ir jokiais teisės aktais nepagrįsti savivaldybės pasvaičiojimai. O labiausiai nuliūdino žinia apie Stumbrių šeimyninę rangą savivaldybėje. Atrodė geri ir malonūs žmonės.

 2. Žiūrėjau susitikimą internetu. Vienas žodis – CIRKAS. Susidarė toks įspūdis,kad merė per daug familiari /kaip visada/, direktorius – arogantiškas,skyrių vedėjai pasimetę. Kam iš viso transliuoti tokius dalykus.

 3. Paaiškinkit man prašau kas nors, kodėl Zarasų savivaldybė renginių organizavimo paslaugas perka iš baldininko? Juk yra apsčiai įmonių ir individualią veiklą vykdančių asmenų, kurie profesionaliai užsiima renginių organizamu, iš to duoną valgo ir mokesčius moka. Ir kodėl perka? Kuo tuo tarpu užsiima visas tuntas už Zarasų kultūrinio gyvenimo palaikymą atsakingų žinybų ir joms vadovaujančių veikėjų?

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite