SUŽINOJO KAIP GIMSTA ILIUSTRACIJOS

0
113

Rugsėjo 28 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos“ ir dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodos „Mano ženklai“ atidarymas.

Renginį vedė Vilniaus universiteto filologijos fakulteto dėstytoja, knygų leidėja ir vertėja, edukatorė Rasa Bačiulienė. Bibliotekos fonduose rasite knygas: „Vilko ašara“, „Jei su lapėm prasidėsi…“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Вік живи – вік учись“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Man lærer så længe man lever“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Live and learn“, „Gimnazistė“, „Paukščio snape – žmogaus delne“ ir dar daug kitų šios autorės leidinių.  

Renginyje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai su mokytoja Alina Guntuliene. Dalyviai sužinojo kaip kuriamos iliustracijos. Kad iliustravimo būdas, kai piešinys kuriamas pieštuku, plunksna, anglimi, tušu arba jo atvirkščias vaizdas ėsdinamas chemikalais medžio, metalo, linoleumo ar akmens plokštėse, nuo kurių spausdinami grafikos lakštai vadinamas grafika. Išgirdo pasakojimą apie dailininko Vlado Žiliaus iliustravimo ypatumus.

Edukatorė R. Bačiulienė dalyviams paskaitė lietuvių poetės Aldonos Puišytės nuotaikingą eilėraštį apie girių gyventojus gnomus ir pakvietė išgirstą tekstą iliustruoti taikant grafikos techniką. Moksleiviai susikaupę ir pasitelkę vaizduotę kūrė iliustracijas pieštukais. Pripiešė visko – mažų ir didelių eglių, kai kurie net eglyną, nykštuką ant kelmo lyg ant sosto, rūkstantį dūmą, žvaigždes… Nupiešę išsirinko po vieną spalvotą pieštuką ir paryškino išsirinktą detalę ar kelias detales tik viena spalva. Galiausiai vyko kūrinių apžiūra ir vertinimas, o dalyviai tapo vertintojais. Eidami ratu apžiūrėjo ant stalo sudėtus piešinius ir ant labiausiai patikusio padėjo savo pieštuką-balsą. Trijų piešinių autorius, gavusius daugiausiai pieštukų-balsų edukatorė apdovanojo įvairiais prizais.

Moksleiviai patyrė kaip tekstas virsta iliustracija, o mokykloje surengs savo grafikos kūrinių parodą.

Bibliotekos lankytojus kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje eksponuojamą dailininko Vlado Žiliaus grafikos kūrinių parodą „Mano ženklai“ iki spalio 26 d.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. N. Pilac

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite