Medžioklėje svarbiausias įrankis – ginklas. Norint, kad jis padėtų pasiekti gerų rezultatų – reikia tinkamai juo rūpintis. Ne tik funkcionalumu, tačiau ir švara. Ne veltui medžiotojams yra siūlomos labai įvairios ginklų valymo priemonės, kurios padės tinkamai pasirūpinti svarbiausiu medžiojimo įrankiu.
Apie ginklų priežiūros priemones kalbamės su medžiotoju Benu.
Platus priemonių pasirinkimas
Ginklų valymo priemonių gausa atsirado iš didesnio poreikio tinkamai pasirūpinti įrankiu, kuris padės miško veikloje pasiekti našių rezultatų. Tai yra ir ginklų riebalinė alyva, universalios ginklų valymo priemonės, aliejus, purškiamas tepalas ir t.t.
„Svarbu yra pasirūpinti ne tik skysčiais, kurie padės tinkamai išvalyti ginklus, tačiau ir šepetėliais, kurie padės sėkmingai pasiekti ir atokiausias jų vietas“,- atvirauja Benas. „Po valymo reikia tinkamai išvalyti šepetėlius, kad juos būtų galima naudoti dar ir dar kartą. Taip pat reikia uždaryti sandariai pakuotes, kad aliejaus kokybė neprastėtų“,- priduria.
Renkantis priežiūros priemones – pirkite jas patikimose, legaliai prekes siūlančias prekybos vietose. Būsite tikras, kad gausite tiksliai tai, ko reikia ir kas padės tinkamai pasirūpinti ginklu.
Reguliarus ginklo valymas – būtinas
Nepriklausomai nuo to, kokį ginklą naudojate – jam tikrai bus reikalinga kokia nors priežiūra. Nėra tokio ginklo, kuris veiktų puikiai ilgus metus ir nereikalautų valymo arba kartais – pakaitinių dalių. Svarbiausia taisyklė – valyti ginklą reguliariai, geriausia, vieną kartą mažiausiai per mėnesį.
„Mes dažniausiai siūlome ginklus valyti po kiekvienos medžioklės. Nereikia labai kruopščiai, tačiau bent jau minimaliai, su šepetėliu arba servetėle – labai rekomenduojama. Tai gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau išties padeda ilgesnius metus džiaugtis kokybišku ginklu ir net dalinai prisideda prie to, kad pasiekiamas didesnis šūvio taiklumas“,- atvirauja Benas.
Po kiekvienos medžioklės ant ginklo kaupiasi mini dalelės, kurios yra nematomos plika akimi. Tai yra smėlis, purvas, įvairios metalo dalelės ir t.t. Ilgainiui jos gadina ginklo funkcionalumą, tad tenka jį keisti nauju. Galiausiai, dėl nešvarumų patys pirmi ginklo šūviai gali būti kreivi, tad jie išgąsdins gyvūną, jis pabėgs.
„Tvarkingas ginklas yra saugumo garantija. O visi medžiotojai turi rūpintis kitais, tad pirmiausia yra būtinas tinkamai išvalytas ginklas“.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Zarasų medžiotojai ne savo spjaudykles turėtų valinėt, o išsikuopt prišnerkštas medžiojamųjų gyvūnų pirminio apdorojimo aikšteles, nes kai kurios ir per kilometrą dvokia.