,,SVEIKA GYVENSENA – GYVENIMO BŪDAS“

0
22
5.50

Įgyvendindami Zarasų rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų projektą rugpjūčio 15 – 21 dienomis Klaipėdoje vykdėme sportinę sveikatingumo stovyklą ,,Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk!“, kurioje dalyvaus 15 Zarasų sporto centro auklėtinių (visi vaikai yra Zarasų rajono mokiniai). Stovyklos vadovė – trenerė metodininkė Jelena Parfionova.

Stovyklos metu dalyvavome gatvės rankinio festivalyje. Varžybų metu patyrę daugybę emocijų, iškovojome dvi trečias vietas (merginų ir vaikinų komandos). Dalyvavome Klaipėdos paplūdimio rankinio festivalyje ,,Viesulo taurė 2021“ kur dar kartą iškovojome dvi trečias vietas. Merginų komanda dar sudalyvavo Lietuvos atviro paplūdimio rankinio čempionato antrame ture ir pasidabino bronzos medaliais. Be varžybų turėjome ir turiningą edukacinę programą. Nors orai nelepino, bet stovyklautojai kiekvieną rytą darydavo mankštą ir sveikatingumo užsiėmimus prie jūros. Laisvalaikiu pasigrožėjome Klaipėdos senamiesčiu. Aplankėme Klaipėdos pilies muziejų, Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, kalvystės muziejų.

Projektas buvo labai aktualus Zarasų rajono vaikams, nes vis dažniau kalbama apie sveikos gyvensenos ugdymą ir teigiamą jo įtaką vaikų  sveikatai. Vykdant stovyklą ,,Sportuok ir poilsiauk – sveikas būk!“ sveikos gyvensenos ugdymas buvo organizuojamas taip, kad vaikai įgytų žinių, nuostatų, įgūdžių ir kompetencijų, būtinų sveikatai stiprinti ir išsaugoti. Pokyčiai reikalauja naujų žinių, požiūrių ir patyrimų. Būtent patyriminė praktika stovyklos metu buvo efektyviausia priemonė savęs pažinimui ir tobulėjimui. Stovyklos metu vaikai išmoko įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime. Programos metu buvo ugdomos kompetencijos ir įgūdžiai: savimonė, savitvarda, socialinis sąmoningumas, bendravimas, bendradarbiavimas, atsakomybė, sprendimų priėmimas, aukštesnio laipsnio mąstymo įgūdžiai, problemų sprendimas, nepasidavimas neigiamai bendraamžių įtakai, santykių stiprinimas, dėkingumas šeimai, tikslų iškėlimas, skatinamos vertybės, savidrausmė, sveika gyvensena be psichoaktyvių medžiagų vartojimo, pagarba sau ir kitiems, įsipareigojimai šeimai, atsakingumas, sąžiningumas, drąsa, pagalba kitiems. Stovyklos metu sveikos gyvensenos ugdymo turinį pritaikėme taip, kad kiekvienas mokinys pagal savo poreikius ir išgales bręstų kaip asmenybė, ugdytųsi pilietinę tautinę savimonę, įgytų kompetencijų, būtinų tolesniam mokymuisi ir prasmingam, aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje. Svarbiausią dėmesį sutelkėme į mokinio asmenybės ugdymą, į jo paties aktyvų, sąmoningą mokymąsi, suteikiant mokiniui tinkamą paramą, kad jis išsiugdytų gyvenimui svarbių kompetencijų.

Stovykla finansuota Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

 Stovyklos vadovė trenerė Jelena Parfionova

5.52

6.1

6.33

7.7

7.12

7.23

7.33

7.48

7.50

7.51

7.52

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite