SVEIKA KONKURENCIJA VERSLE, ARBA KODĖL SVARBU BENDRADARBIAUTI

0
132
konkurencijos teise

Šiandien daug kalbama apie prekių ženklų bendradarbiavimą arba, tiksliau, gebėjimą sąžiningai konkuruoti įvairiose rinkose. Skirtingų sričių ekspertai ir patys verslų atstovai pastebi teigiamus pokyčius. Kuo daugiau skaidrumo, atvirumo ir pastangų dėl bendros gerovės specifinėje srityje – tuo daugiau galimybių augti atsiveria tiek individualiai, tiek kartu. Kodėl verslams toje pačioje rinkoje sekasi geriau tuomet, kai ugdomas ir užtikrinamas sveikas požiūris į konkurenciją? Toliau – 4 esminių naudų apžvalga.

1. Rinkodara: pozityvus prekių ženklo įvaizdis

Pradėkime nuo šiuolaikiško, pozityvaus prekių ženklo kūrimo. Rinkodaros specialistai kartoja – šiandien vartotojas perka nebe tik daiktą ar paslaugą, bet ir įmonės filosofiją, vertybes. Daugeliu atvejų pirkėjas renkasi, kokios įmonės ambasadoriumi nori būti. O štai patys kūrėjai siekia formuoti ne tik patrauklų įmonės įvaizdį, bet ir asmenybę – patrauklią, visuomenišką, šviesią, turinčią aiškų vertybinį pamatą.

Sugrįžtant prie sveikos konkurencijos – rinkodaros ekspertai tvirtina, kad sveika konkurencija prisideda prie modernaus prekių ženklo įvaizdžio formavimo. Galima sakyti, kad draugiškumas kitų srities žaidėjų atžvilgiu šiandien nebėra pasirinkimas, o būtina sąlyga. Sąlyga, kuri leidžia išlikti atsakingų vartotojų pasirinkimo akiratyje. Neskaidrūs, piktavališki ketinimai socialiai atsakingų ir vis labiau įsitraukiančių pirkėjų yra greitai pastebimi ir pasmerkiami.

2. Bendruomenės kūrimas: naudingi kontaktai ir matomumas

Antra svarbi priežastis palaikyti ir skatinti draugišką konkurenciją – bendruomeniškumas. Priešingai nei gali pasirodyti, gebėjimas dirbti ne tik vienoje rinkoje, bet tam tikra požiūriu išvien atneša ne nuostolius, o atradimus. Daugeliui verslų vis dar atrodo, kad sėkme reikia džiaugtis tyliai, o pasidalinimas mintimis, kontaktais ar kitu „turtu“ vienareikšmiškai reiškia klientų, verslo partnerių, investicijų praradimus.

Tiesa ta, kad tikslinga, aiški komunikacija ir net būrimasis į verslo bendruomenes gali suveikti visiškai priešingai. Tikėtina, gims naujos idėjos, atrasite naujus klientus ir partnerius. Beje, dažnu atveju įmonės, kurios atrodė it konkurentės, pasirodo, vykdo savitą, nelabai susijusią veiklą. Taip atsiranda naudingos rekomendacijos, galiausiai, geresnis rinkos pažinimas.

3. Verslo rinka: galimybė gerinti sąlygas visiems

Kalbant apie rinką ir situaciją joje, sveika konkurencija yra itin galingas tobulėjimo įrankis. Šįkart tai ne apie individualių įmonių gerovę, bet apie specifinės rinkos tobulinimą. Mąstymas, jog aikštelėje reikia veikti po vieną, sukuria atskirus „burbulus“, kurie neleidžia matyti bendro vaizdo – spręsti bendrų iššūkių, problemų, technologinių, logistinių klausimų ir kt.

Beje, dažnai įvairiose inovatyviose verslo bendruomenėse susirenka ne tik specifinės srities verslininkai. Čia dažni svečiai – aktualius klausimus sprendžiantys skirtingų sričių specialistai. Prie diskusijų prisijungia ekspertai, dirbantys prie specifinio verslo procesų vystymo, vykdymo. Puikus pavyzdys – teisės ekspertai.

4. Konkurencijos teisės atitiktis

Kalbant apie konkurenciją, būtina paminėti elementarius konkurencijos teisės principus ir atitiktį jiems. Jei turite verslą, tikėtina, žinote, kad kiekvienas žingsnis čia paremtas įstatymais. Konkurencijos teisė – įstatyminė bazė, kuri rinkoje užtikrina sąžiningą konkurenciją visoms bendrovėms ir neleidžia pasidalinti ar kaip nors kitaip „iškraipyti“ rinkos.

Natūralu, jei įmonė neatitinka konkurencijos teisės nuostatų – tai brangiai kainuos tiek finansų, tiek įvaizdžio požiūriu. Kaip įsitikinti, kad kuriamas verslas atitinka Lietuvos ir ES institucijų konkurencinius nuostatus? Skirti daug laiko ir nuolat domėtis. Kitas variantas – investuoti į konkurencijos teisę (lokalią ir tarptautinę) išmanančius ir patyrusius teisininkus. Norintiems sužinoti dagiau: https://motieka.com/lt/paslaugos/konkurencijos-teise/.

Sąžiningos konkurencijos palaikymas ir kūrimas šiuolaikinėje visuomenėje – nekvestionuojamas. Tiems, kurie vis dar abejoja jos nauda, verta susimąstyti ir pasverti visas rizikas, nuo įvaizdžio krizės iki milžiniškų baudų. O tiems, kurie nori pažinti sveikos aplinkos kūrimo niuansus, laikas dairytis komandos pastiprinimo – stiprios teisininkų komandos.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite