SVEIKATOS RAŠTINGUMO PAMOKA ZARASIEČIAMS

0
48

Spalio 24–31 dienomis, kai visame pasaulyje minima Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė, Lietuvos bibliotekos kviečia visuomenę į gausius renginius įvairiomis medijų raštingumo temomis.

Spalio 24 d. Zarasų r. sav. viešojoje bibliotekoje vyko paskaita apie sveikatos raštingumą. Renginio viešnia – Birutė Karnickienė, vaistininkė, visuomenininkė, hab dr. E. Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo paveldo saugotoja ir skleidėja. „Pagarba jums, gerieji žmonės!”, – taip garsios žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės žodžiais pradėjo susitikimą B. Karnickienė.

Lektorė B. Karnickienė papasakojo kas yra sveikatos informacinis raštingumas, kaip nepasiklysti informacijos sraute, kaip atskirti teisingą informaciją nuo klaidingos. Pristatė žolių karalienės, Lietuvos žiniuonės profesorės E. Šimkūnaitės biografiją, veiklas, jos vardu įkurtą labdaros ir paramos fondą, išleistas knygas.

„Sveikatą turimi visam gyvenimui tik vieną ir stenkimės, kad sąmoningai ar nesąmoningai neatsistotume ligos pusėje. Gydytis ne kortomis lošti – rizikuoti nevalia“, – kartojo lektorė. Pasak Birutės, Eugenijos Šimkūnaitės išmintis ir yra viso informacinio raštingumo esmė. Kaip mes patys savo sveikatą saugom, kaip stengiamės ją išlaikyti, tausoti, tokią ir turėsime.

Lektorei išradingumo netruko. Viktorinos metu reikėjo rasti tris panašumus tarp Zarasų krašte dirbusio daktaro Domininko Bukanto ir hab. dr. E. Šimkūnaitės. Teisingai atsakęs buvo apdovanotas Šimkūnaitės vardo puodeliu, ant kurio yra jos gimtojo sodo Tauragnuose vaizdas.

Birutė Karnickienė atvyko ne viena, ją atlydėjo Ingrida Tomaševskienė, Vilniaus medicinos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė. Ji trumpai papasakojo apie Medicinos bibliotekoje vykdytą projektą „Kaip pažinti savo organizmą“, kurio tikslas buvo supažindinti vaikus su kūno sandara, paskatinti juos nebijoti gydytojų.

Saulė Pelekienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotr. Inesos Dumbravienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite