SVEIKINIMAI PAŽIN-OJ-USIEMS DIDĮ KARĮ

0
38
4

Algimantas Vladas  Garsỹs – gimęs 1942 05 10 Dusetose, miręs 2018 09 23 Tampoje (Floridos valstija) – iškilus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Lietuvos karo veikėjas. JAV jūrų pėstininkų pulkininkas (1988).

1944 su tėvais pasitraukė į Vokietiją. 1949 apsigyveno JAV. 1966 magistro laipsniu baigė Masačusetso universitetą (fizinį lavinimą), 1967 – jūrų pėstininkų kursus. 1968 dalyvavo Vietnamo kare. 1969 Quantico (Virdžinijos valstija) jūrų bazės bataliono materialinio tiekimo skyriaus viršininkas. 1971 baigė Karinį kalbų institutą Monterey (Kalifornijos valstija); išmoko tajų kalbą. 1971–73 JAV patarėjas Tailando karališkajame jūrų pėstininkų korpuse. 1975 JAV divizijos Quantico materialinio tiekimo skyriaus viršininko pavaduotojas; 1976 čia baigė desantininkų karo mokyklą. 1976–79 dėstė jūrų pėstininkų korpuso mokykloje Albany (Džordžijos valstija). 1980 baigė jūrų pėstininkų štabo vadų koledžą; 1980–85 štabo karininkas ryšiams su JAV Kongresu, Pentagonu ir operatyviniais štabais. 1986 vadovavo operatyviniam daliniui Okinavoje (Japonija), Pietų Korėjoje. 1987 baigė Gynybos sistemų valdymo koledžą Fort Belvoire (Virdžinijos valstija). Dirbo jūrų korpuso štabe Vašingtone valdymų ir kontrolės sistemų vadovo pavaduotoju. 1989 baigė Nacionalinės gynybos universiteto Vašingtone Jungtinių pajėgų koledžą. Dirbo generolo N. Schwarzkopfo štabe; per Persijos įlankos karą 1991 vadovavo kariuomenės aprūpinimo skyriui. 1991–93 jūrų pėstininkų korpuso materialinio tiekimo centro Barstow (Kalifornijos valstija) vadovas.

1993 išėjęs į atsargą, savo karinę patirtį perteikė Lietuvos kariuomenei. Baltijos instituto Vašingtone valdybos narys. 1995 baigė Pietų Floridos universitetą (verslo administravimą ir sąskaitybą). 1997–99 Lietuvos kariuomenės generalinis inspektorius.

Priklausė Lietuvių skautų sąjungai (filisteris paskautininkis), ėjo įvairias pareigas Vašingtono draugovėje ir Atlanto rajono stovyklose. 1996–97 St. Petersburgo, Floridos valstija, apylinkės Lietuvių bendruomenės pirmininkas. Žaidė krepšinį ir užsiėmė lengvąja atletika Worcesterio Vyčio ir Waterbury, Konektikuto valstija, lietuvių sporto klubuose (1960 išeivijos jaunių čempionas šuolyje į tolį).

Apdovanotas 17 JAV medalių, tarp jų 5 už dalyvavimą Vietnamo kare.

Amžina šlovė nerašytų Vyčio garbės nuostatų didvyriui!

Kiek dar kokių drąsių, valingų, sąžiningų, kilnių, taurių, tiesių ir kryptingų karžygių bei kasdienybės dideivių galėtume paminėti?

Parengė Rytis Pivoriūnas, Zarasų krašto laikijos (muziejaus) padalinio Kazimiero Būgos atminties laikyno (memorialinio muziejaus) laikintojas (muziejininkas)

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite