ŠVENTINĖ VAKARONĖ SU UKRAINIEČIAIS

0
80

Žiemos švenčių metas yra truputį stebuklingas. Jis kviečia žmones būti kartu ir prisiminti, kad šventės labiau sušildo ir suvienija.

Su ukrainiečiais baigėme lietuvių kalbos pamokas ir galvojome apie metų užbaigimo šventę. Tuomet ukrainietė Anastasiya pasakė – dabar viską darysime mes. Puiku. Anastasiya yra ukrainiečius vienijanti švieselė, jai rūpi, kad bendruomenė susitiktų. Ji visada sugalvoja ir įgyvendina daug nuostabių dalykų. Ne namuose sutikti žiemos šventes nėra labai linksma. Bet jei susirenka visi – tai jau kaip ir namuose.

Gruodžio 16 d. vakarą Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje buvo labai šviesu, nes tą vakarą tai buvo Namai Zarasų rajone gyvenantiems ukrainiečiams. Koks šurmulys – vieni puošia stalus, kiti rengiasi naujametinius kostiumus, treti žodžius kartojasi.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pasveikino atvykusius, pasidžiaugė gražia ukrainiečių iniciatyva, palinkėjo tęsti šią gražią tradiciją.

Atvyko Zarasų rajono savivaldybės mero patarėja Simona Kornelija Matusevičiūtė. Ji perdavė Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės sveikinimus, linkėjimus ir dovanas: vaikams – saldžias dovanėles, suaugusiems – šakotį ir saldainių.

Toliau programą į savo rankas perėmė Anastasiya. Ji pasveikino visus artėjančių švenčių proga, pasidžiaugė, kad visi taip gražiai susirinko. O už durų kažkas beldžiasi… Atvyko Kalėdų Senelis ir Snieguolė! Prasidėjo tikras naujametinis vakaras: su žaidimais ir dainomis, vaidinimais ir šokiais, mįslėmis ir fantais, eilėraščiais ir pasakojimais… Vaišinomės ukrainietiškais virtinukais, šeimos Zarasų rajone rinktais marinuotais grybais, dainavome ukrainietiškais dainas, klausėmės deklamuojamų eilėraščių net tik ukrainiečių, bet ir lietuvių kalba. Buvo smagu ir linksma, visi jautėmės lyg viena šeima. Taip šiltai ir smagiai prabėgo šis vakaras.

Anastasiya papasakojo, kaip jos šeima ruošėsi šventei: kūrė scenarijų, sugalvojo užduočių, iš to ką turėjo, gamino kaukes, siuvo Senelio kostiumą, o jo barzdą pagamino iš šluotos.

Ši šventė – puiki galimybė susirinkti visiems rajone gyvenantiems ukrainiečiams, tarpusavyje susipažinti, pasidalinti, pabūti kartu. Tik mokėdami suprasti, dalintis ir džiaugtis galime išsaugoti žmogiškumą. Nors po linksmos šventės, ramiuose pokalbiuose mintys apie karą ir sugriautus namus vis suspausdavo širdis, bet mes visi tikimės – taika ateis.

Dėkojame visiems, kurie ruošėtės ir sukūrėte nuostabią šventę.

Ačiū Zarasų rajono savivaldybės merei Nijolei Guobienei ir Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjai Simonai Kornelijai Matusevičiūtei už nuolatinį rūpestį, palaikymą, dovanas ir smagų bendravimą.

Ačiū Antazavės socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ direktoriui Kęstučiui Ražanui už transportą.

Ačiū Anastasiya Khomulina ir jos šeimai už iniciatyvą, norą burti bendruomenę ir nuostabią programą.

Ačiū Mariia Kalinina už pagalbą ir Snieguolės vaidmenį.

Gražių, jaukių, ramių artėjančių žiemos švenčių visiems jums ir jūsų artimiesiems.

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

Renginys vykdomas įgyvendinant Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Zarasų rajono savivaldybės administracijos vykdomo projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ veiklas.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite