TARPTAUTINIS PROJEKTAS ,,MENŲ GAUDYKLĖ. KŪRYBINIŲ REZIDENCIJŲ TINKLO IŠVYSTYMAS EŽERŲ KRAŠTO REGIONE“

0
26
min news zrs 144 dvaras

Zarasų rajono savivaldybės administracija ir Kultūros centras Dusetų dailės galerija partnerių teisėmis dalyvauja Viešosios įstaigos „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ projekte „Menų gaudyklė“, kuris finansuojamas iš EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų pagal programą ,,Kultūra“.

Šio projekto tikslas – bendradarbiaujant su partneriais Islandijoje, pasitelkiant gerąsias patirtis, Ežerų krašte išvystyti penkias kūrybines menininkų rezidencijas taip didinant profesionalių kultūros produktų prieinamumą, sudarant ateities perspektyvas įvairioms tarptautinėms kultūrinėms rezidavimo veikloms ir projektams. Projekto partneriai yra Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Utenos kraštotyros muziejus, Ignalinos krašto muziejus, Visagino kultūros centras, VšĮ „Kuri veikia“ ir partneris Islandijoje „Simbahollin“ehf.

2021 m. rugsėjo 19-26 d. projekto komanda, kuri sudaryta iš penkiolikos Utenos regiono ir Švenčionių rajono savivaldybės specialistų, lankėsi Islandijoje, partnerių organizacijoje ,,Simbaholin“ ir jų vystomoje kūrybinėje rezidencijoje ,,Westfjords“. Gerųjų patirčių ir mokymosi vizito metu Islandijoje buvo aptartos aktualios temos, problemos, kuriant ir vystant rezidencijas, susipažinta su Islandijos patirtimi. Dalyvaudami projekte Islandijos kūrėjai taip pat ieško patrauklių sprendimų kultūroje vietos aplinkai turtinti.

Kultūros centras Dusetų dailės galerija, profesionalaus meno puoselėtoja Zarasų rajone, projekte dalyvauja partnerio teisėmis, kurios pagrindinis tikslas – Antazavės dvare įkurti menininkų rezidenciją, sudarant sąlygas gyventi ir kurti kultūros, ir meno kūrėjams, keistis kūrybine patirtimi, susipažinti su vietos kultūriniu gyvenimu, pristatyti savo kūrybinį kelią šio krašto žmonėms. Dalyvavimas kūrybinėse rezidencijose labai svarus indėlis menininkų profesinei karjerai – tai naujos idėjos, koncentruotos mintys bei neįkainuojama patirtis. Tuo pačiu – naujų pažinčių, gerųjų patirčių skatinimas su vietos bendruomenės atstovais, bendradarbiavimo ryšių užmezgimas.

Skatinant profesionaliojo meno sklaidą, Antazavės dvare bus organizuojami plenerai, simpoziumai, susitikimai su menininkais, atvirų durų dienos, skirtos moksleiviams. Vietos gyventojams bei dvaro svečiams bus rengiamos tapybos praktinės edukacijos bei kitos kūrybinės-švietėjiškos veiklos. Visuomenės įtraukimas į kūrybinio darbo ar rezultato pristatymą skatina pagarbų ir ilgalaikį santykį su jais.

Pagal projekto numatytas veiklas Antazavės dvare planuojami tokie renginiai:

2022 m. kovo mėn. – projekto partnerių darbo grupės susitikimas.

Pagrindiniai susitikimo uždaviniai: išvystyti profesionalių kultūros produktų prieinamumo ir sklaidos problematiką rajone bei regione, išplėtoti kūrybinių rezidencijų galimybes, perspektyvas, numatyti erdves veikloms, suformuluoti rezidencijų veiklos modelį, paslaugų paketus rezidentams, lėšų pritraukimą ir rinkodaros būdus.

2022 m kovo-balandžio mėn. – menininkų plenerai.

Dvaro aplinkoje organizuosime du plenerus-forumus po dešimt menininkų iš Lietuvos ir užsienio. Plenerai skirti profesionaliajam vaizduojamojo meno (dailės) vystymui bei populiarinimui. Dailininkai turės progą tapyti, kurti, rengti kūrybinius diskusijų vakarus, dalintis kūrybine patirtimi su vietos bendruomene.

Antazavės dvare jau įrengta patalpa-studija, kuri skirta menininkams kurti ir gyventi. Iš projekto „Menų gaudyklė“ lėšų nupirkti profesionalūs molbertai, dvaro patalpų erdvėse įrengtos pakabinimo sistemos menininkų darbų eksponavimui. Kultūros centras Dusetų dailės galerija savo lėšomis taip pat įsigijo braižymo stalus, lentynas.

Tikimės, kad Antazavės dvare vystoma veikla skatins regiono kultūrinį aktyvumą, profesionalaus meno prieinamumą, stiprins kultūrinį bendradarbiavimą ir prisidės prie kultūros bei meno plėtros. Rezidencijos idėjos vystymo perspektyvos turės išliekamąją vertę menininkams, tai nauji potyriai jų tolimesnei kūrybai, o visuomenei – akiračio plėtimas meno srityje.

VšĮ ,,Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ – pagrindinis projekto partneris, Kultūros centras Dusetų dailės galerija – projekto partneris, Zarasų rajono savivaldybės administracija – projekto veiklų Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje koordinatorius.

Kultūrinių veiklų koordinatorė Ieva Špūrienė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite