TEISMAS UŽ SMURTĄ NUTEISĖ TĖVĄ

0
9
teismas

Zarasų rajono apylinkės teismo teisėjas Vladimiras Kurasovas išnagrinėjo prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą.

Medžiagoje kaltinimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį buvo pareikšti Salako seniūnijos Avinuotos kaimo gyventojui P. M.

Medžiagoje paaiškėjo visos šios nusikalstamos veikos aplinkybės. Tą vakarą tėvas buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Tarp jo ir šešiolikmetės dukros kilo konfliktas. Šio konflikto metu tėvas kaire ranka laikydamas dukrai už megztuko, dešinės rankos kumščiu sudavė ne mažiau 3 kartų į kairę veido pusę, į žandą savo dukrai, po to dar vieną kartą trenkė ranka į kaklą, į kairę jo pusę, taip sukeldamas nukentėjusiajai merginai fizinį skausmą.

Kaltinimai buvo grindžiami tėvo paties prisipažinimu , nukentėjusiosios I. M. parodymais ir pareiškimu, įvykio vietos apžiūros protokolu ir kitais byloje esančiais įrodymais.
Kaltinamasis P. M. neprieštaravo, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, sutiko su jam siūloma bausme ir jos dydžiu.

Kaltinamojo P. M. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi, jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė ta, kad nusikalstamas veikas padarė apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui.

Skirdamas bausmę kaltinamajam P. M. teismas atsižvelgė į visas aplinkybes ir jas įvertinęs, paskyrė tėvui galutinę bausmę – viešuosius darbus keturiems mėnesiams, įpareigojant neatlygintinai dirbti po 20 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Prieš tai Zarasų rajono apylinkės teismo nutartimi P. M. buvo įpareigotas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios I. M. ir nesiartinti prie jos arčiau kaip 100 metrų ir neieškoti ryšių su ja. Dabar teismas šį įpareigojimą panaikino.

Julius Paulaitis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite