TEISME BRAKONIERIUS SUSILAUKĖ BAUSMĖS

0
49
teismas

Salako seniūnijoje, ties Bajotiškės kaime esančios sodybos sode G. D., medžiojo draudžiamu būdu ir draudžiamais įrankiais. Įsigeidęs mėsos, žmogus pastatė keturias kilpas. Tikėjosi, kad jomis ir sugaus gyvūnus. Įsisvajojęs žmogus svajojo apie kvapnius kepsnius ir šašlykus. Tačiau žvėrių nesugavo ir skaniais gardymunais džiaugtis neteko. Sutrukdė brakonieriaus svajas pareigūnai.

Po kurio laiko pas šį mėgėją brakonieriauti buvo surasta dar daugiau įkalčių. Namo prieangyje, neteisėtai laikė draudžiamą ne mėgėjų žvejybos įrankį – vieną statomą tinklą, nepaženklintą nustatyta tvarka. Ten taip pat laikė 5,30 metro ilgio plieninį lyną, 4 mm diametro, iš kurio buvo pats pasigaminęs 4 kilpas skirtas medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti.

Už tokius administracinius nusižengimus pažeidėjui buvo surašytas protokolas. G.D. padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 dalyje, 290 straipsnio 7 dalyje, 291 straipsnio 6 dalyje.

Brakonieriaus kaltė buvo įrodyta ne tik protokolu, bet ir tarnybiniais pranešimais, fotonuotraukomis, vaizdo įrašais, daiktų paėmimo protokolu, kita bylos medžiaga.
G. D. kaltu prisipažino visiškai, dėl padaryto nuoširdžiai gailėjosi, prašė bylą nagrinėti rašytinio proceso tvarka.Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta.

Teisme buvo paskirta pažeidėjui subendrinta nuobauda – 800 eurų dydžio baudą su 4 savadarbių kilpų skirtų medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti, 5,3 metrų 4 mm diametro plieninio lyno ir statomo 50 m ilgio tinklo, konfiskavimu. Nei mėsos, nei brakonieriavimo įrankių. Už tokius pinigus žmogus kepsniais galėjo smaguriautis prabangiame restorane.

Jeronimas Butkus

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite