TRAKTORIŲ, SAVAEIGIŲ IR ŽEMĖS ŪKIO MAŠINŲ BEI JŲ PRIEKABŲ TECHNINĖ APŽIŪRA 2017 METAIS

0
101
min news zrs 70 LH2

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos 2002 m. gegužės 30 d. įsakymu Nr. 207 ,,Dėl traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros tvarkos“ 2017 metais nuo kovo 30 d. pagal sudarytą apžiūros grafiką Zarasų rajono ūkininkams, privatiems asmenims, įstaigoms, įmonės ir organizacijoms priklausančių traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų, kelių tiesimo mašinų, sunkiųjų keturračių motociklų bus atliekama techninė apžiūra, kurių techninės apžiūros galiojimo laikas baigiasi.

Traktoriaus savininkas gali pateiki technika techninei apžiūrai nepriklausomai nuo registracijos vietos. Visos kelių eisme dalyvaujančios savaeigės mašinos ir traktoriai turi būti aprūpinti naujais arba su galiojančiais patikros lipdukais (du po 2 kg. arba vieną 4 kg.) gesintuvais, standartinėmis pirmos pagalbos vaistinėlėmis, avarinio sustojimo ženklais, šviesą atspindinčiomis liemenėmis. Būtina pateikti traktorininko pažymėjimą arba motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimą suteikiantį teisę vairuoti atitinkamos kategorijos traktorių.

Kad techninių apžiūrų procesas taptų aiškesnis ir skaidresnis, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras 2015 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 3D-969 pavedė VĮ Mašinų bandymo stočiai vykdyti įregistruotų traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros kontrolę. Stoties darbuotojai turi teisę atvykti į techninės apžiūros vietą ir kontroliuoti, kaip laikomasi tvarkos reikalavimų, taip pat techninės apžiūros vietoje arba traktoriaus buvimo vietoje atliki traktoriaus, kuriam buvo atlikta techninė apžiūra, techninės būklės kontrolinį patikrinimą. Technikos savininkai privalo sudaryti galimybę Stoties darbuotojams patikrinti traktorius, apžiūros tvarkoje numatytus dokumentus, taip pat dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad atitinka techninė apžiūra (techninės apžiūros taloną). Apie patikrinimo rezultatus Stotis informuos techninę apžiūrą atlikusios savivaldybės administraciją ir technikos savininką.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie šiais metais naudos pasėlių priežiūrai naujus, pertvarkytus ir pasibaigus apžiūros galiojimo laikui pesticidų purkštuvus, gali užsiregistruoti jų patikrai ir pateikti jų techninius duomenis. Technines apžiūras atlieka Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005m.spalio 18d. įsakymu Nr. 3D-490, (Žin.,2005, Nr.126-4510) įgaliota Valstybinė įmonė mašinų bandymo stotis. Dėl konsultacijos kreiptis į Juozą Tvardauską. Tel. (8-611)44259. Kiekvienam užsiregistravusiam asmeniui purkštuvų apžiūros diena bus pranešta atskirai.

Apžiūros metu reikia turėti kvitą, patvirtinantį sumokėtą mokestį Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (sąskaita –LT247300010112394300, kodas – 188659752, gavėjo bankas – AB bankas „Swedbank“, banko kodas – 73000, įmokos kodas – 53043) už kiekvieną traktorių, savaeigę mašiną – 5 €. ir traktoriaus priekabą – 3 €. Išduotas apžiūros talonas galioja du metus nuo išdavimo datos. Už traktoriaus, savaeigės ar žemės ūkio mašinos ir priekabos techninės apžiūros atlikimą ne pagal apžiūros grafiką mokoma papildomai 5,7 €. mokestis.

Informacija apie techninės apžiūros atlikimo laiką ir vietą teikiama seniūnijose ir Zarasų rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriuje telefonu 37185.

traktoriaus oro filtras

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite