„TŪKSTANTMEČIO MOKYKLĄ“ KURIA IR ZARASIŠKIAI

0
99

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM) tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiama, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje.

Programoje dalyvauja 270 mokyklų iš 58 Lietuvos savivaldybių. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) bei Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis – į švietimo pažangos programą investuojama daugiau nei 225 milijonai eurų. TŪM programoje dalyvaujančias Zarasų rajono savivaldybės mokyklas (ir ne tik jas) pasieks 1 mln. 500 tūkst. eurų investicijos.

Siekiant apžvelgti, kaip programoje dalyvaujančioms šalies savivaldybėms bei mokykloms sekasi pačioms rengti pažangos projektus, organizuojami Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Europos socialinio fondo agentūros atstovų, savivaldybių vadovų ir, žinoma, programoje dalyvaujančių mokyklų komandų susitikimai, projektų pristatymai.

Programoje „Tūkstantmečio mokykla“ dalyvauja keturios Zarasų rajono savivaldybės mokyklos – Zarasų „Ąžuolo“ ir Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija ir Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla. Į „Ąžuolo“ gimnazijoje vykusį „Tūkstantmečio mokyklos“ programos Zarasų rajono savivaldybės švietimo pažangos plano pristatymą atvyko Europos socialinio fondo agentūros atstovės – kultūrinio ugdymo ekspertė Eglė Paulauskienė, komunikacijos ekspertė Urtė Sabutytė ir STEAM ugdymo ekspertė Indrė Povilaitienė, dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, vicemerės Aurelija Trimonytė, Olga Podolskienė, merės patarėja Simona Matusevičiūtė, Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariai Vytautas Eidėjus, Irena Gaigalienė, Ramūnas Keršys, Zarasų rajono savivaldybės TŪM komandos nariai ir, žinoma, keturių programoje dalyvaujančių mokyklų TŪM komandos. Bet ne tik jie – į Zarasų rajono savivaldybės švietimo pažangos plano pristatymą gausiai susirinko ir projekto partneriai bei bičiuliai – atstovai iš neformaliojo vaikų ugdymo, įvairių kultūros įstaigų, centrų bei tarnybų, kuriems rūpi mūsų krašto švietimo pažanga.

Susirinkusiuosius pristatė Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė, muzikiniu kūriniu pasveikino „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistės Airinga Šapalaitė, Adrija Zavackaitė ir Emilija Venediktovaitė. Savo mintimis apie švietimą, „Tūkstantmečio mokyklos“ sritis bei veiklas pasidalijo Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė, papasakojusi ir apie diskusiją su Zarasuose viešėjusiu Prezidentu Gitanu Nausėda Zarasų rajono švietimo tinklo ateities tema.

Apie švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokykla“ viziją, tikslus, sritis išsamiai papasakojo Europos socialinio fondo agentūros atstovė – kultūrinio ugdymo ekspertė E. Paulauskienė, išsamiai nušviesdama TŪM programą sudarančias keturias mokyklų tobulinimo sritis, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto metu: lyderystė veikiant, įtraukusis ugdymas, STEAM bei kultūrinis ugdymas. Kertinis principas – tinklaveika. Tik bendradarbiaujant ir dalijantis ištekliais galima tikėtis pasiekti gerų rezultatų.

Kaip „Tūkstantmečio mokyklos“ kelias prasidėjo ir tiesiasi Zarasų rajone, papasakojo Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja S. Keršienė. Vedėja pabrėžė, kad nors programoje dalyvauja keturios mokyklos (o dalyvauti gali tik tos, kurios turi per 200 mokinių), tačiau tikimasi, kad per tinklaveiką prisijungs ir Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla bei mokykla „Lakštingala“, taip pat partneriais tapę Zarasų Fausto Latėno meno mokykla, Zarasų sporto centras, Zarasų švietimo pagalbos tarnyba. „Čia kaip irkluojant Drakono valtį – arba sutartinai visi irklais užsimojam ir plaukiam į priekį, arba… sukamės vietoje“, – kalbėjo S. Keršienė.

Ką konkrečiai planuoja kiekviena iš keturių mokyklų? Apie tai papasakojo kiekvienos mokyklos vadovas.

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktorius Rimantas Bikulčius vardijo: bus įrengtas universalaus dizaino principus atitinkantis sensorinis kambarys; atnaujinta ir įrengta bendruomenės kultūrinės veiklos erdvė; kuriama ir įrengiama gamtos mokslų laboratorija; modernizuota aktų salė…

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos direktorė Aldona Navickienė pasakojo, kad numatyta modernizuoti technologijų kabinetą ir plėsti kultūrinių veiklų įvairovę bei didinti STEAM ugdymo formų galimybes organizuojant įvairias dirbtuves, kūrybines ir patyrimines veiklas; bus įsigyta baldų ir priemonių pagalbos specialistų kabinetams; sukurta STEAM savarankiško mokymosi laboratorija…

Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje, pasak direktorės Daivos Šileikienės, bus kuriama nauja universalaus dizaino principus atitinkanti erdvė – lauko klasė; atnaujinta gamtos mokslų klasės įranga; taip pat bus modernizuota aktų salė…

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje, kaip pasakojo direktorė Dalia Deinienė, pasitelkus edukacines veiklas organizuojančius architektus bus sukurta netradicinė lauko klasė kultūrinių veiklų integravimui į formalųjį ugdymą; bus modernizuotas technologijų kabinetas; kuriamos ir įrengiamos fizikos bei gamtos mokslų (chemijos/biologijos) laboratorijos, atnaujinta IT klasių įranga, įsigyta Robotikos komplektų ir kt.

Visose mokyklose numatyti ir įvairūs užsiėmimų ciklai mokiniams. Tuo tarpu Zarasų rajono savivaldybė yra numačiusi įkurti ir įveiklinti Zarasų rajono švietimo tinklaveikos skaitmeninę platformą diskusijoms, gerųjų patirčių sklaidai ir informacijos efektyvinimui, rengs nemažai įvairių priemonių pedagogų kompetencijoms didinti.

Taigi tikslai išsikelti, priemonės numatytos, belieka pasiraitojus rankoves griebtis darbų ir tuos planus įgyvendinti. Norisi tikėti, kad visa tai išties prisidės prie švietimo pažangos.

Renginio pabaigoje visus nudžiugino Zarasų sporto centro siurprizas – aviamodeliavimo grupės mokinių pasirodymas (mokytojas Audrius Kuzma). Aktų salės palubėje ir virš susirinkusiųjų galvų tyliai sklendė lėktuvėliai lyg kviesdami kilti ir skristi drauge.

Parengė Danutė Pulokaitė
Vasilijaus Kukonenkos nuotraukos.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite