TURĖDAMAS NELEGALIUS GINKLUS – PIRMENYBĘ TEIKĖ MEDŽIOKLEI KILPOMIS

0
53
0.748763001508928096

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją apie Salako sen., Bajotiškių k. (Zarasų r.), pastatytas kilpas žvėrims gaudyti.

Nuvykę į nurodytą vietą pareigūnai rado keturias ką tik  iš naujo metalinio troselio pagamintas ir pastatytas  kilpas. Pagal parinktą vietą kilpoms ir jų pastatymą, galima buvo spręsti, kad čia tikrai ne naujoko darbas. Kita vertus, asmuo turėjo būti kažkuris iš vietinių gyventojų. Pareigūnai pradėjo rinkti informaciją. Spalio 22 d. vakare GGAI pareigūnai užsuko pas Bikėnų kaimo gyventoją G. D., kadangi jau turėjo pakankamai įrodymų, kad tai gali būti šio asmens darbas. Aplinkosaugininkai iš karto atkreipė dėmesį į prieangyje ant stalo padėtą metalinio troselio ritinį, kaip tik tokio, iš kurio buvo pagamintos kilpos. Ant stalo maiše buvo ir nustatyta tvarka plomba nepaženklintas statomas tinklas. Šalia buitinio dujų baliono, atremtas į sieną, stovėjo mažo kalibro graižtvinis šautuvas. Paprašytas pateikti leidimą laikyti tokios rūšies ginklą, pil. G. D. jo neturėjo. Priremtas neginčijamų įrodymų, minėtas asmuo prisipažino pastatęs 4 kilpas žvėrims gaudyti. Kilus įtarimui, kad rastas ginklas gali būti nelegalus, aplinkosaugininkai iškvietė Zarasų PK pareigūnus. Šiems atvykus, bendromis jėgomis ir dalyvaujant sodybos šeimininkui, buvo apžiūrėti ir kiti ūkiniai pastatai. Malkinėje rasti 46 įvairaus kalibro šoviniai, o pirtyje dar vienas graižtvinis mažo kalibro šautuvas su optiniu taikikliu. Už medžioklę draudžiamu būdu, t. y. kilpomis ir neteisėtą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą, GGAI pareigūnai minėtam asmeniui surašė administracinio nusižengimo protokolą pagal LR ANK  290 str. 5 d., 7 d. ir 291 str. 6 dalį. Už tokią veiką jam gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų. Už neteisėtą šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymą, Zarasų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šis asmuo tiek aplinkosaugininkams, tiek policijos pareigūnams jau yra žinomas, nes yra turėjęs reikalų ir dėl disponavimo šaunamaisiais ginklais, ir dėl neteisėto elektros žūklės aparato laikymo bei neteisėtos žvejybos draudžiamais įrankiais.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

0.246909001508928272

0.746744001508928114

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją apie Salako sen., Bajotiškių k. (Zarasų r.), pastatytas kilpas žvėrims gaudyti. Nuvykę į nurodytą vietą pareigūnai rado keturias ką tik  iš naujo metalinio troselio pagamintas ir pastatytas  kilpas. Pagal parinktą vietą kilpoms ir jų pastatymą, galima buvo spręsti, kad čia tikrai ne naujoko darbas. Kita vertus, asmuo turėjo būti kažkuris iš vietinių gyventojų. Pareigūnai pradėjo rinkti informaciją. Spalio 22 d. vakare GGAI pareigūnai užsuko pas Bikėnų kaimo gyventoją G. D., kadangi jau turėjo pakankamai įrodymų, kad tai gali būti šio asmens darbas. Aplinkosaugininkai iš karto atkreipė dėmesį į prieangyje ant stalo padėtą metalinio troselio ritinį, kaip tik tokio, iš kurio buvo pagamintos kilpos. Ant stalo maiše buvo ir nustatyta tvarka plomba nepaženklintas statomas tinklas. Šalia buitinio dujų baliono, atremtas į sieną, stovėjo mažo kalibro graižtvinis šautuvas. Paprašytas pateikti leidimą laikyti tokios rūšies ginklą, pil. G. D. jo neturėjo. Priremtas neginčijamų įrodymų, minėtas asmuo prisipažino pastatęs 4 kilpas žvėrims gaudyti. Kilus įtarimui, kad rastas ginklas gali būti nelegalus, aplinkosaugininkai iškvietė Zarasų PK pareigūnus. Šiems atvykus, bendromis jėgomis ir dalyvaujant sodybos šeimininkui, buvo apžiūrėti ir kiti ūkiniai pastatai. Malkinėje rasti 46 įvairaus kalibro šoviniai, o pirtyje dar vienas graižtvinis mažo kalibro šautuvas su optiniu taikikliu. Už medžioklę draudžiamu būdu, t. y. kilpomis ir neteisėtą draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą, GGAI pareigūnai minėtam asmeniui surašė administracinio nusižengimo protokolą pagal LR ANK  290 str. 5 d., 7 d. ir 291 str. 6 dalį. Už tokią veiką jam gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų. Už neteisėtą šaunamųjų ginklų ir šaudmenų laikymą, Zarasų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šis asmuo tiek aplinkosaugininkams, tiek policijos pareigūnams jau yra žinomas, nes yra turėjęs reikalų ir dėl disponavimo šaunamaisiais ginklais, ir dėl neteisėto elektros žūklės aparato laikymo bei neteisėtos žvejybos draudžiamais įrankiais.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite