TURMANTO SENIŪNIJOJE LANKĖSI LIETUVOS KARIUOMENĖS IŠMINUOTOJAI

0
35
mid news zrs 396 Isminuotojai 02

Šių metų sausio 24 d. Zarasų rajono Turmanto seniūnijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos 2-ojo Sprogmenų neutralizavimo būrio kariai, kurie kartu dalyvaujant Zarasų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos vyriausiajam specialistui Arvydui Šapalui bei VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkui Ramūnui Keršiui atliko teritorijos, kurioje šiais metais bus atliekami nuo karo likusiais sprogmenimis užterštų teritorijų išvalymo ir sprogmenų neutralizavimo darbai, inžinerinę žvalgybą. Jos metu buvo numatytos vietovės, kuriose pirmiausia būtina atlikti išminavimo darbus – tai netoli Tilžės kaimo esantys pirmojo pasaulinio karo vokiečių kariuomenės įtvirtinimai: blindažai, artilerijos pozicijos, vadavietės, apkasai.

Artimiausiu laiku bus pradėti ruošti išminavimo darbams būtini dokumentai, o darbai, kaip tikimąsi, prasidės jau šį pavasarį, nutirpus sniegui.

Vertėtų prisiminti, kaip elgtis radus nesprogusį sprogmenį ar įtartiną daiktą, panašų į sprogmenį. Pagrindinės taisyklės: jokiu būdu nejudinti, neliesti rasto sprogmens, pažymėti vietą, iš kurios matomas sprogmuo, atsitraukti nuo rasto sprogmens vietos saugiu atstumu, perspėti kitus, kad nesiartintų prie rasto sprogmens vietos, pranešti apie rastą sprogmenį Bendrajam pagalbos centrui (tel. 112), būtinai sulaukti atvyksiančių pareigūnų.

Arvydas Šapalas
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiasis specialistas

mid news zrs 475 Isminuotojai 03

mid news zrs 724 Isminuotojai 01

mid news zrs 861 CS zenklas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite