UTENOS APSKRITIES POLICIJOS VADOVŲ MOKYMAI ZARASUOSE

1
81

2024 metų birželio 7 d.,  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) vadovai susitiko kasmetiniuose ir tradiciniuose vadovų mokymuose, kurie šiais metais vyko Zarasuose, moderniame statinyje „Kupolė“, kuris yra pelnęs geriausio 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinio apdovanojimą.

Pirmąją mokymų dalį vedė Aurimas Navys. Karo apžvalgininkas, į atsargą išėjęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas bei psichologas. Šių dienų kontekste pranešimas „Saugumo iššūkiai Lietuvai: ką turime žinoti?“ buvo itin aktualus. Aurimas Navys kalbėjo apie įvairius saugumo iššūkius, tradicines karines grėsmes, hibridinį ir informacinį karą bei kibernetinį saugumą. Jis pabrėžė kritinio mąstymo svarbą, vertinant gaunamą informaciją ir siekiant išvengti dezinformacijos ir propagandos poveikio. Vyko diskusijos dėl masinio naikinimo ginklų panaudojimo grėsmės.

Antroje dienos pusėje pranešimą skaitė Linas Kojala. Lietuvos politologas, VU TSPMI dėstytojas ir Rytų Europos studijų centro direktorius. Tema „NATO ir Europos Sąjunga“ buvo taip pat labai aktuali dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Savo pranešime Linas Kojala aiškiai išskyrė geopolitinės rizikos pozityvius ir negatyvius veiksnius. Jis apibendrino NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį užtikrinant regiono ir pasaulio saugumą, paaiškino, kaip šios organizacijos bendradarbiauja sprendžiant tarptautinius iššūkius, ir kaip jos prisideda prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Lino Kojalos pranešimas policijos vadovams padėjo aiškiau suprasti dabartinę geopolitinę situaciją, pasaulio šalių įtaką ir NATO bei ES atsaką į naujausius iššūkius, jų karinius pajėgumus bei gynybos atgrasymo elementus.

Aurimo Navio ir Lino Kojalos pranešimai Utenos aps. VPK policijos vadovams padėjo plačiau suvokti nacionalines, tarptautines ir pasaulines saugumo grėsmes. Išryškino NATO ir Europos Sąjungos svarbą užtikrinant Lietuvos saugumą ir įvertinti tikrąją karo grėsmės padėtį.

Dėkojame Aurimui Naviui, Linui Kojalai ir Zarasų rajono kultūros centrui.

Vadovų mokymus organizavo Utenos aps. VPK Komunikacijos poskyris.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite