UŽDRAUSTA TIEKTI RINKAI DAR 2 RŪŠIŲ „MAMUKO KOŠES“

0
39
mamuko koses grikiu

Tęsiant tyrimą dėl nekokybiškų maisto produktų „Mamuko košė“, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) pakartotinai patikrino šių produktų gamintoją – UAB „Biogami“ (Kirtimų g. 59, Vilnius). Be to, buvo gautas vartotojos skundas dėl įsigyto galimai nekokybiško produkto „Mamuko košė. Ekologiškų grikių kruopytės“ (tinka vartoti iki 2017-11-25).

Vilniaus VMVT atrinko minėtų košių mėginius jusliniams rodikliams įvertinti. Atlikus produktų tyrimus, skonis neatitiko gamintojo deklaruojamų rodiklių, buvo nustatytas nemalonus, aitrus, rūgštus liekamasis skonis. Nors dėl pakitusių skonio savybių šie produktai nėra nesaugūs, tačiau netinkami kūdikių ir mažų vaikų (iki 3 metų amžiaus) mitybai.

Gavus tyrimų rezultatus, Vilniaus VMVT uždraudė tiekti rinkai „Ekologiškų grikių kruopytes“ (partijos Nr. 221, sufasuotos pakuotėse po 240 g, tinkamumo vartoti terminas – iki 2017 m. 11 ir 12 mėn.) ir „Ekologiškų spelta, grikių, ryžių kruopytes“ (partijų Nr. 226, 227, 246, tinkamumo vartoti terminas – iki 2017 m. 11 ir 12 mėn.). Taip pat uždrausta naudoti košių gamybai nekokybiškas žaliavas – ekologiškus lukštentus, skaldytus grikius (partijos Nr. L01ELSG ir partijos Nr. L05ELSG, tinkamumo vartoti terminas iki 2017-11-09).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiais metais jau du kartus (vasario 24 ir sausio 27 d.) informavo vartotojus apie galimybę grąžinti prekybininkams šios įmonės pagamintas kai kurių partijų nesaugias „Mamuko košes“. UAB „Biogami“ priskirta padidintos rizikos įmonių grupei.

Pagal Vartotojų teisių apsaugos įstatymą ir Mažmenines prekybos taisykles, dėl nekokybiškų prekių vartotojas ne vėliau kaip per 3 mėnesius gali raštu reikalauti iš pardavėjo nemokamai pakeisti netinkamos kokybės daiktą į tinkamos kokybės ar pareikalauti sugrąžinti sumokėtą kainą. Būtina pateikti prekės pirkimo – pardavimo dokumentą (čekį, sąskaitą faktūrą ir kt.), nes jo nepateikus, prekė gali būti keičiama ar vykdomi kiti vartotojo reikalavimai tik sutikus pardavėjui. Pardavėjas per 14 dienų nuo kreipimosi gavimo dienos turi pateikti išsamų, motyvuotą atsakymą. Nekokybiškos maisto prekės keičiamos ar grąžinamos jų pirkimo ar kitoje pardavėjo nurodytoje, vartotojui patogioje vietoje.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite