VAIKŲ DARŽELIAI, MOKYKLOS IR LIGONINĖS NORI PIRKTI AUKŠTOS KOKYBĖS VIETINIUS PRODUKTUS IŠ ŪKININKŲ

0
12
grandines Zemes ukiui

Lietuvoje vis dar vyrauja smulkūs ūkiai, kuriems rinkos sąlygomis, ypač koronaviruso pandemijos, tampa vis sunkiau veikti. Tačiau kiekvienas turi vietos – tereikia pasirinkti tinkamą strategiją. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas mano, kad dalyvavimas trumpalaikėje maisto tiekimo grandinėje gali padidinti smulkių ir vidutinių ūkių konkurencingumą.

Ministras mano, kad visiems jiems suteikti galimybę pasinaudoti šia galimybe yra asmeninis iššūkis, o grandinės žemės ūkiui yra reikalingos. Juk ūkininkai yra didelė mūsų gyvenimo dalis. Be jų neturėtume savo, Lietuvoje užauginti derliaus ir sveikų salotų, daržovių ir kitų maisto produktų. Tai labai svarbu, nes nei vienas nenori valgyti pesticidų pilno maisto ir ypač tokiu maistu maitinti savo vaikų. Ūkininkų maisto pasirinkimas teikia daug naudos ir suteikia daug vitaminų tiems, kuriems jų reikia labiausiai – vaikams mokyklose, nes ten dabar tiekiamas tik sveikas maistas su gerais produktais.

Mitybos specialistai atkreipia dėmesį, kad mūsų šalyje auginami patys sveikiausi ir vertingiausi produktai

Keičiantis maisto vartojimo įpročiams, keičiasi ir gurmaniško maisto paklausa. Vaikų darželiai, mokyklos ir ligoninės nori pirkti aukštos kokybės vietinius produktus. Trumpa maisto tiekimo grandinė suteikia vartotojams sveikesnio ir vertingesnio maisto, nemokant tarpininko mokesčių už pirkimą. Todėl trumpesnė maisto tiekimo grandinė naudinga tiek vietos gamintojams, tiek vartotojams.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skatina trumpas maisto tiekimo grandines ir siekia, kad vietos gamintojai savo produkciją galėtų tiekti valstybinėms institucijoms. Žemės ūkio ministerija teigė, kad čia labai svarbus miestų aktyvus dalyvavimas ir pozityvus požiūris. Partnerystė yra vienas pagrindinių būdų plėsti vietinės produkcijos rinką ir formuoti nuolatinį ryšį tarp vartotojų ir gamintojų.

Savivaldybių ir ūkininkų akimis, didžiausia problema šiandien vis dar yra gana komplikuotas viešųjų pirkimų procesas

Smulkieji ūkininkai, negalintys plėsti veiklos apimties, susiduria su konkurencija – savivaldybėms lengviau pasirinkti stambų tiekėją, kuris aprūpintų visą reikalingą produkciją. Viešųjų pirkimų sistema turi tapti įgyvendinama. Turime sudaryti sąlygas Lietuvos ūkiams ilgainiui dalyvauti tiekiant produkciją viešajam sektoriui. Tačiau reikia bendradarbiauti, nes ūkių kooperacijos viename sektoriuje akivaizdžiai nepakanka.

Vietos ūkininkai taip pat aktyviai ieško vaikų ugdymo įstaigų, dalyvaujančių Žemės ūkio ministerijos paramos priemonėse, skatinančiose ekologiško maisto, pagaminto pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą, naudojimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Žemės ūkio ministerija siekia, kad vaikai valgytų vietoje užaugintą ir pagamintą maistą, todėl vienas iš pareiškėjo atrankos kriterijų – maisto tiekimo grandinė būtų trumpa. grandinės žemės ūkiui.

Taip, tarp vartotojo ir augintojo gali būti tik vienas tarpininkas. Paraiškų eilėje pirmenybė turėtų būti teikiama produkcijai, užaugintai ar pagamintai savivaldybėje ar gretimuose savivaldybėse, kuriose yra pareiškėjas.

NVO veikla taip pat svarbi skatinant trumpų maisto tiekimo grandinių plėtrą

Siekiama suburti kaimo ir miesto žmones per vietinį maistą, vietos iniciatyvas ir abipusį mokymąsi. Trumpesnė maisto tiekimo grandinė naudinga ir vietos gamintojams, ir vartotojams. Šį teiginį patvirtins ne tik žemės ūkio specialistai, bet ir procese dalyvavusios žemės ūkio bendrovės. Kad ūkininkai sėkmingai teiktų maisto produktus ir galėtų funkcionuoti, jiems reikalinga tinkama ūkinė technika. Grandinės žemės ūkiui taip pat yra būtinos, jas rasite dukranosgrupe.lt .

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite