VAJASIŠKIO BENDRUOMENĖ ĮGYVENDINO PROJEKTĄ

0
98
1

2020 metais Vajasiškio bendruomenė teikė projektą „Buvusios mokyklos pastato dalies patalpų pritaikymas kaimo bendruomenės poreikiams“ pagal Zarasų – Visagino regiono vietos veiklos  grupės strategijos  priemonę  „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį  „Parama skirta investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą (reglamentuoja KPP)“ . Projektas įvertintas teigiamai ir 2020 metų gruodžio 31 d. pasirašyta projekto finansavimo sutartis.

Projekto įgyvendinimo metu kapitališkai suremontuota bendruomenės namų (buvusios Vajasiškio mokyklos) pastato  dalis patalpų. Pirmame aukšte –  įrengtos dušinės patalpos, tualetas, įrengtas šildymas miegamuosiuose kambariuose, o, svarbiausia, pastate sumontuoti nauji vandentiekio ir nuotekų vamzdynai, kurie prijungti prie pastate esančių vandentiekio tinklų.  Nuotekos išleidžiamos į lauke  naujai suprojektuotą nuotekų valymo įrenginį. Projekto įgyvendinimo metu įsigyta buitinė technika: skalbimo mašina, lygintuvas bei siuvimo mašina.
 
Bendra projekto vertė 35390,00 eurų. Iš VVG strategijos lėšų projekto įgyvendinimui skirta 28308,80 eurų, dar 7000,00 eurų skyrė Zarasų rajono savivaldybės administracija pagal Zarasų rajono savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų dalinio finansavimo iš Zarasų rajono
 
Įgyvendinus projektą bendruomenė turi pastatą, kuris yra jaukus, įkvepiantis gražiai ir prasmingai tolimesnei bendruomenės veiklai. Suremontavus buvusios mokyklos pastato I aukšto dalį patalpų bendruomenė turi galimybę praplėsti savo veiklas, suaktyvinti vietinius gyventojus,  pritraukti atvykstančius kraštiečius ir svečius. Įrengus šildymą, vandentiekio ir nuotekų sistemas atsirado galimybė pastatą įveiklinti visus metus. Dabar bendruomenė galės rengti stovyklas, organizuoti renginius, edukacines programas ir priimti dalyvius visus metus, neatsižvelgiant į sezoniškumą. Įsigijus buitinę  įrangą  bendruomenės namuose bus pradėta  teikti asmens higienos, skalbimo paslaugos, kurios labai reikalingos kaimo gyventojams. 
 
Suremontuotas pastatas ir jame teikiamos socialinės paslaugos prisidės prie kokybiško gyvenimo kaime ir gyvenamosios vietos patrauklumo didinimo, atskirties tarp kaimo ir miesto mažinimo.

2

3

4

5

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite