VAKARO JAUSMŲ SAUJA

0
39
DSC 1793

Gruodžio 9 dienos vakarą gimnazistai, jų tėvai, mokytojai rinkosi į literatūrinę popietę „Vakaro jausmų sauja“. Ji buvo skirta Vytauto Mačernio, jauniausio literatūros klasiko, naujosios lietuvių poezijos pradininko, 100-osioms gimimo metinėms paminėti (be to, Seimas 2021-uosius paskelbė Vytauto Mačernio metais).

Vakarą jautria daina pagal Vytauto Mačernio žodžius  pradėjo abiturientės Gilmė Dainytė ir Diana Boriak (merginų mokytojas Gražvydas Gasparavičius). 4a klasės mokinės Rėja Šatrovaitė, Gabija Šedytė ir Ugnė Tokariovaitė supažindino su Vytauto Mačernio gyvenimu, kūryba. Tragiško likimo poetas (žuvo būdamas vos 23 metų) visą savo trumpą gyvenimą paskyrė žmogaus gyvenimo prasmės ieškojimui, gilinosi į sudėtingus būties klausimus. Jis rašė: „Mano gyvenimas yra degantis gyvenimas, kiek aš nedegu, tiek negyvenu, ir nedegančias dienas aš visai be gailesčio metu iš savo kalendoriaus lakštų ir jų visai nevertinu.“ Vytautas Mačernis – vienas labiausiai klausiančių poetų, raginęs mokėti gyventi nors ir dūžtančiose formose.

Subtiliai, jausmingai, jautriai, įtaigiai apie Vytauto Mačernio gyvenimą, kupiną ieškojimų, egzistencinio nerimo, draugų bendrystės, meilės Bronei Vildžiūnaitei, papasakojo Visagino kultūros centro teatro grupė „Rimti“ spektaklyje „Vakaro jausmų sauja“ (režisierė Gražina Karlaitė). Aktoriai atskleidė, jog Vytautui Mačerniui rūpėjo dūžtančios formos ir aukštosios akimirkos, kas aktualu ir šiandien, kai pasaulis pradeda slysti iš po kojų. Poetas teigė: „Todėl mokėkime gyventi nors ir dūžtančiose formose. Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviesti.“ Spektaklyje panaudoti fragmentai iš Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos: romanas apie Vytautą Mačernį“, poeto eilėraščiai, dienoraščiai, laiškai. Sujaudino ir šiam spektakliui zarasiečio Viktoro Lapėno bei kompozitoriaus Vitalijaus Neugasimov sukurta daina.

Literatūrinis vakaras „Vakaro jausmų sauja“ suaugusiesiems leido dar kartą prisiminti įdomią asmenybę, intelektualą Vytautą Mačernį, o mokiniai išgirdo ir naujų, per pamokas neaptartų faktų, tikiuosi, labiau pažino ir pamilo šį žmogų, anksti išėjusį, bet palikusį gilų filosofinį žodį.

Renginio organizatorė Renata Žemaitienė

Nuotraukos Luko Gudžiuko

DSC 1757

DSC 1759

DSC 1761

DSC 1767

DSC 1773

DSC 1774

DSC 1776

DSC 1778

DSC 1784

DSC 1785

DSC 1786

DSC 1788

DSC 1791

DSC 1795

DSC 1797

DSC 1800

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite