Ar kada nors susimąstėte, koks nemalonus būtų rytas, jeigu vietoje įprasto šilto dušo jus netikėtai pasitiktų ledinio vandens srovė? Su tokia problema įmanoma susidurti tuomet, kai boileris atšąla iki pavojingos ribos. Užšalęs šildytuvas gali ne tik sukelti nemažai nepatogumų buityje, bet ir tapti didelių remonto išlaidų priežastimi. Taigi, kaip nuo to apsisaugoti? Šiame straipsnyje aptarsime pačius svarbiausius aspektus, kurie padės išvengti vandens šildytuvo užšalimo ir leis ramiai mėgautis įprasta kasdienybe net tuomet, kai už lango vyrauja minusinė temperatūra.
Išleiskite vandenį iš vandens šildytuvo
Jei vandens šildytuvo nenaudojate ilgesnį laiką, o patalpa, kurioje jis laikomas, nėra šildoma, rekomenduojama iš įrenginio išleisti visą vandenį. Nepamirškite perskaityti vandens šildytuvo instrukcijų, kad žinotumėte, kaip tai padaryti teisingai.
Kita vertus, jei yra galimybė, patalpoje rekomenduojama palaikyti bent kelių laipsnių temperatūrą. Tokiu atveju turėtumėte išvengti boilerio užšalimo.
Pasirūpinkite tinkamu apšiltinimu
Tiek vamzdžiai, tiek pats vandens šildytuvas turėtų būti tinkamai apšiltinti. Naudokite specialias izoliacines medžiagas, kurios gali sumažinti šilumos nuostolius ir užkirsti kelią užšalimui.
Daugelyje modernių šildytuvų taip pat yra anti-freezing funkcija. Ji įsijungia automatiniu būdu, kai temperatūra vandens sistemoje nukrenta žemiau nustatytos ribos.
Reguliariai tikrinkite šildytuvą
Rekomenduojama reguliariai tikrinti patalpos, kurioje įrengtas šildytuvas, temperatūrą. Taip pat svarbu nepamiršti atsižvelgti į paties boilerio būklę. Apžiūrėkite, ar nėra jokių nuotėkio požymių. Tekantis arba lašantis vanduo gali rodyti susilpnėjusias jungtis. Reguliarus šildytuvo tikrinimas padeda laiku pastebėti bet kokius temperatūros pokyčius ir užkirsti kelią užšalimui.
Apsvarstykite elektra šildomus kabelius
Kai kuriais atvejais verta apsvarstyti šildančių kabelių naudojimą. Jie veikia kaip papildomas šilumos šaltinis, todėl apsaugo vamzdžius nuo užšalimo. Tai ypač aktualu tuomet, kai kalbame apie vamzdžius, esančius nešildomose patalpose arba lauke.
Bet kokiu atveju paprasčiausias būdas apsaugoti šildytuvą yra išleisti jame esantį vandenį. Jei boilerį nuolat naudojate kasdienybėje, svarbu užtikrinti bent minimalų šildymą ir pasirūpinti tinkama jo izoliacija. Ieškantiems kokybiško vandens šildytuvo rekomenduojama apsilankyti vandens-sildytuvai.lt.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.