VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS DUSETOSE IR ANTAZAVĖJE

0
25
1

O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes,
Jei ne mūs rankos, jei ne mūs širdys?
O kas gi esam mes, Tėvyne, jei ne tu –
ar mes ne tavo amžių sekundės ir minutės,
ar mes ne upė, glamonėjama krantų,
kurios kiekvienas lašas – tavo mintys?
Justinas Marcinkevičius

Vasario 16-oji – tai pati svarbiausia valstybinė šventė Lietuvoje. 1918 metais 20-čiai Lietuvos Tarybos narių, pasirašius Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą, Lietuva tapo laisva ir nepriklausoma.

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Dusetose prasidėjo Šv. Mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje. Po jų, dusetiškių eisena atžygiavo į Nepriklausomybės aikštę, kurioje Lietuvos trispalvę iškilmingai iškėlė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas ir Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas.

Sugiedojus himną, įsiamžinus bendroje nuotraukoje prie Laisvės kario paminklo, žmonės rinkosi Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje, kur vyko šventinis minėjimas. Jame dusetiškius sveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius B. Sakalauskas, klebonas kan. S. Krumpliauskas, Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė.

Sveikinusieji akcentavo, kad kiekvieno iš mūsų kasdien atliekamas prasmingas darbas tvirtina valstybės pamatus ir tik būdami vieningi ir nuoširdūs išliksime stiprūs bei kursime Lietuvą. Kasdieninės problemos tikros, o kartais dirbtinai sukurtos – tai nuolatinis žmogaus dvasios išbandymas. Svarbiausia, didžiausia dovana, kurią gavome su Nepriklausomybe – turime laisvę rinktis! Branginkime vieni kitus ir su pasitikėjimu švęskime atkurtą ir nuolat kuriamą Lietuvą.

Po minėjimo klausėmės styginių kvarteto Archi Quartett koncerto, kurio metu skambėjo daugiausiai lietuvių kompozitorių kūriniai, taip pat ypatingai visus pakerėjusi pasaulinio garso dainų kūrėjo ir atlikėjo, litvako Leonard Cohen „Aleliuja“. Pristatydama šį kūrinį, smuikininkė Vitalija Makrickienė priminė, kad Lietuvoje skirtingos tautos visuomet taikiai sugyveno, tad privalu to siekti ir mūsų konfliktinių situacijų pilname laikmetyje.

Vasario 16-osios minėjimas vyko ir Antazavės dvare. Į susirinkusius seniūnijos ir iš kitų rajono vietų atvažiavusius žmones kreipėsi rajono Savivaldybės administracijos direktorius B. Sakalauskas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas. Renginį vedė renginių organizatorė Raimonda Gruzdienė. Koncerte grojo duetas „Dūzgana“, kurį sudaro vokalistė Dovilė Vitkevičiūtė (Zarasai) ir gitaristas, kompozitorius Aidas Norvaišas (Kaunas). Duetas susikūrė 2001 m. Pernai atšventęs savo 20-metį, šiais metais pristato geriausias dainas cikle „12 meilės mėnesių“. Dainos yra iliustruotos klipais, kurie buvo rodomi koncerto metu. Klipuose panaudotos Zarasų krašto ir visos Lietuvos (ir ne tik) fotografų ir dailininkų darbai, taigi koncerto metu pamatėme ir virtualias parodas.

Vilija Visockienė, nuotr. autorės

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12
 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite