VASAROS KURORTINIO SEZONO ATIDARYMAS- SMUIKŲ, GITAROS IR POETINIO ŽODŽIO BENDRYSTĖ

0
43
18700337 1529357580438874 1848226421200693826 n

Gegužės 26 dieną zarasiečiai ir Zarasų miesto svečiai buvo pakviesti į trio „14 stygų“ koncertą, kuris vyko Zarasų viešojoje bibliotekoje. Vakaro svečiai – Vilhelmas Čepinskis, smuiko virtuozas, kurio muzikinius nuopelnus ir apdovanojimus žino kiekvienas klasikinės muzikos mylėtojas, Viktorija Čepinskienė, nuo 12 metų smuiku griežianti, sėkmingai dalyvaujanti ir laimėjusi pripažinimą tarptautiniuose bei respublikiniuose konkursuose, ir Sergejus Krinicinas, daugkartinis Lietuvos klasikinės gitaros festivalių bei konkursų laureatas, kurio talentu neabejoja net gitaros šalyje Ispanijoje.

Susirinkusius, vasaros kurortinio sezono atidarymo proga pasveikino Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas.

Profesionalų atliekami muzikos kūriniai – romansai, gražiausi klasikinės muzikos kūriniai- žanrų įvairovė, užbūrė žiūrovus. Ilgai netilo plojimai ir ovacijos smuiko ir gitaros virtuozams.

Po virtuoziško koncerto buvo pristatyta jauno rašytojo Ivano Kutyrkino, gyvenančio Sankt Peterburge, knyga „Žilvinas“. Rašytojas I. Kutyrkinas kartu su Sankt Peterburgo delegacija viešėjo Zarasuose. Jis padėkojo už šiltą peterburgiečių delegacijos sutikimą, pasidžiaugė tvirtais užsimezgusiais ryšiais tarp Sankt Peterburgo ir Zarasų miestų. „Šiandien aš esu nuostabiame Zarasų mieste, kaip žmogus, kuris rašo eilėraščius, kažkuria prasme, kaip poetas, kaip Lietuvos ateities atstovas, stengiuosi perprasti šio miesto kultūrą ir man čia patinka. Sunku po tokio nuostabaus koncerto pasakyti kažką aukštu lygiu ir nemėginsiu to daryti, mano uždaviniai visiškai kiti. Norisi suprasti kultūrą, gauti atgalinį ryšį, nors laikinai tapti pačiam šios kultūros dalimi ir, jei tai pasiseks, aš būsiu labai laimingas.“- sakė jaunasis peterburgietis.

I. Kutyrkinas yra baigęs Sankt Peterburgo Teatro akademiją, save yra išmėginęs įvairiose srityse: kuria prozą ir eiles, roko grupės dainų tekstus, dalyvauja kuriant šiuolaikinį kino meną, stato spektaklius.

Paklaustas, kaip kilo mintis parašyti knygą lietuvių liaudies pasakos motyvais, autorius atsakė, kad jo tėvas gimė ir augo Lietuvoje, todėl šią šalį jis laiko savo mažąja tėvyne su turtinga istorija tradicijomis, giliomis mitologijos šaknimis.

Jaunojo peterburgiečio autoriaus poemoje „Žilvinas“ persipina du garsūs lietuvių mitologijos siužetai: legenda apie kunigaikščio Gedimino Vilniaus įkūrimą ir pasaka „Eglė Žalčių karalienė“.

Filosofinėje poemoje suaugusiems kalbama apie idealus, kelius ir priemones pasiekti savo tikslus panaudojant lietuvių epo mitologines formas. Poemą į lietuvių kalbą išvertė žymi lietuvių poetė Daiva Čepauskaitė. Pagal šią pasaką knygos autorius kartu su kolegomis pastatė spektaklį „Žilvinas. Sapnai apie Lietuvą“, kuris buvo rodomas ir Vilniuje Rusų dramos teatre bei Bistrampolio dvare (Panevėžio raj.)

Šmaikštumo nestokojantis jaunasis rašytojas I. Kutyrkinas ir apie Zarasų miesto vardo istoriją, kai Zarasai buvo vadinami Novoaleksandrovsku, pateikė zarasiečiams dar negirdėtą versiją. Pasak jo, caras Nikolajus I pažinojo Aleksandrą Puškiną ir šį miestelį pavadinęs būtent garsaus rusų poeto Aleksandro Puškino garbei.

Vakaras baigėsi, bet skirstytis niekas neskubėjo. Norintys galėjo įsigyti jaunojo rašytojo knygą „Žilvinas“ ir čia pat gauti autoriaus autografą.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Saulutė Pelekienė

18739964 1529357390438893 673636996271106522 n

18740221 1529354233772542 3695930598852455134 n

18740697 1529354467105852 3896788691005036443 n

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite