VIDMANTO ZAKARKOS (ROKIŠKIS) MEDŽIO KŪRYBOS DARBŲ PARODA

0
82
V. Zakarka

Zarasų krašto muziejaus struktūriniame padalinyje, Amatų centre Antazavės dvare, kovo 1 d. – balandžio 29 d. eksponuojama sertifikuotų tautinio paveldo produktų amatininko, kryždirbystės ir šaukščiaus amato puoselėtojo Vidmanto Zakarkos (Rokiškis) kūrybos darbų paroda.

V. Zakarka gimė 1959 m. Rokiškyje, kuriame praleido visą savo jaunystę, mokėsi Vilniaus statybos technikume, kur įgijo techniko-statybininko specialybę.

Drožyba, kaip pomėgiu, menininkas pradėjo užsiiminėti tik 2003 m. Pirmoji išdrožta skulptūra – miniatiūrinė moters figūrėlė, papuošusi paties sumeistrauto burlaivio modelį. Taip prasidėjo drožėjo kūrybos kelias.

Nuo 2008 m. V. Zakarka yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. Jis aktyviai dalyvauja rajoninėse, regioninėse ir nacionalinėse tautodailės parodose – Liongino Šepkos premijai laimėti, „Iš Džiugo sakmių“, „Šventieji ir piligrimai“, „Aukso vainikas“, „Velykų laukimas“ ir kt. 2009 m. Rokiškio krašto muziejuje surengė savo pirmąją personalinę darbų parodą. Vidmantas taip pat kuria ir rajoniniuose, respublikiniuose bei tarptautiniuose pleneruose. Jo sukurti darbai puošia daugelio miestų, kaimų ir sodybų erdves. Kai kurių autoriaus darbų yra įsigiję Lietuvos nacionalinis, Rokiškio krašto muziejai, nemažai dirbinių yra iškeliavę į užsienio valstybes.

Menininko veikla buvo įvertinta respublikine konkursine tautodailininkų nominacija „Aukso vainikas“ (2012 m., regioninis turas, I vieta). Tais pačiais metais V. Zakarka tapo respublikinės konkursinės parodos L. Šepkai atminti prizininku. Dukart skulptorius išrinktas Rokiškio Metų tautodailininku. 2015 m. jis buvo įvertintas už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai ir jam įteiktas Rokiškio rajono savivaldybės sidabro ženklas. V. Zakarkai nuo 2010 m. yra suteiktas Žemės ūkio ministerijos tautinio paveldo A kategorijos sertifikatas šaukštų, samčių, kryžių, koplytstulpių gamybai, o 2015 m. drožėjas pripažintas Tradicinių amatų A kategorijos meistru.

Visa ši tautodailininko veikla nelieka nepastebėta visuomenės. Susidomėjimo sulaukia jo rengiamos edukacinės programos ir amato pristatymai. Autoriaus kūryba yra aprašoma ir vaizduojama įvairiose regioninės ir nacionalinės žiniasklaidos priemonėse, leidiniuose. Skulptorius noriai prisideda prie pilietinių iniciatyvų, vienas iš geriausių pavyzdžių – tai autoriaus jaunimo projektui „Misija Sibiras“ sukurti kryžiai, kuriuos ekspedicijų dalyviai nugabeno ir pastatė Rusijos Federacijos Chakasijos Respublikoje ir Tiumenės srityje lietuvių tremtiniams atminti.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje. Amatų centro darbo laikas: I–V nuo 10 val. iki 18 val.

Amatų centro Antazavės dvare vadovė Vilma Mickutė

3angelas

lekstutes

Nuotrauka 0021

Nuotrauka 0022

saukstai.prof

saukstukai

zuvis

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite