Kuomet norite pasirinkti namo aukštus, tas pasirinkimas turi būti argumentuotas, nes pasirinkimas priklauso nuo to, kiek name gyvens žmonių, koks tų asmenų amžius ir t.t. Taigi pasirinkimas yra jūsų – abiejų tipų namai turi savų privalumų, sunkiausia yra išsirinkti ir apsispręsti.
Vieno aukšto namų privalumai:
- Vienas aukštas patogus kraustymuisi, nereikia lipti laiptais. Laiptų kaina montavimo metu sumažėja (iki kelių tūkstančių eurų);
- Mažesnis namo aukštis palengvina pastato užbaigimą ir priežiūrą;
- Neįrengus gyvenamosios palėpės, dings kietesnių grindų tarp pirmo ir antro aukštų poreikis, o gali būti net neįrengiamas.
Dviejų aukštų (ar didesnio) namo privalumai:
- Mažesnis pamatų ir stogo plotas turi įtakos galutinei kainai;
- Tokio pat dydžio sklype užima mažiau vietos, todėl ypač protinga tokį namą įrengti mažesniame sklype. Didelis vieno aukšto namas mažame sklype gali užimti didžiąją dalį vietos, tačiau nepamirškite, kad kieme dar bus takų, praėjimų, žalumos – tad gali nelikti vietos ilsėtis.
Kaip žinoti, kad pastatyto namo vertė nenuvertės?
Greitėjant gyvenimo tempui, namai vis rečiau vertinami kaip „amžina vertybė“ ar tos pačios šeimos kartoms skirta šventovė, bet vieta gyventi konkrečiu metu. Nors investuojate dalį savęs (daugiau, mažiau) statydami ir gyvendami savo namuose, negalite būti tikri, kad po dešimties metų nenorėsite keisti savo gyvenamosios vietos. Norite įsirengti brangesnį namą, bet kaip žinoti, ar namas laikui bėgant nuvertės?
Apsvarstykite erdvės planavimą. Kaip žinia, namas priklauso nuo oro sąlygų, todėl namo vertė yra tiesiogiai susijusi su sklypo verte. Naujai kuriami objektai – šalia esantis transporto srautas, gretimi priestatai ar planuojami pramoniniai plotai ir kiti panašūs objektai gali neigiamai paveikti Jūsų sklypo patrauklumą ir Jūsų namo patrauklumą. Nors nuo visko neapsisaugosite (kuo ilgiau gyvensite name, tuo didesnė tikimybė, kad viskas aplink jus keisis), verta pasidomėti savo miesto plėtros planais, taip pat namo statyboms reikia pasirinkti kokybiškiausias prekes, jas rasite Baumit.
Ar statant namą galima naudoti kaimyno grunto tyrimą?
Toks grunto tyrimas yra geriau nei jo netyrimas, tačiau protingiausia būtų atlikti savo sklypo grunto tyrimą – grunto stiprumo savybės sklype, kuriame statysite namą, gali labai skirtis. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl net toje pačioje vietoje kaip būsimas namas gręžiami keli grunto žvalgymo gręžiniai.
Tokiu atveju kartais būsimasis būsto savininkas nori sutaupyti pinigų, tačiau čia ne vieta. Namo vertinime už apžiūrą mokėsite labai mažai, tačiau nereikės jaudintis dėl namų defektų, kurių taisymas gali kainuoti brangiau.
*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą. Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai. www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.