VILNIAUS PASIENIO RINKTINĖ VISUOMENEI ORGANIZUOJA DAINŲ FESTIVALĮ ,,ESAME KARTU UŽ LAISVĘ!“

0
26
6CEB822308754295B327602E91DB2F30

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinė organizuoja dainų festivalio koncertą laisvės tematika, kuris skirtas palaikyti Ukrainą ir jos tautą.

Vienas pagrindinių organizuojamo renginio tikslų – palaikyti Ukrainą, siunčiant padėką narsiai ginantiems savo Tėvynę žmonėms, taip pat visiems Ukrainoje ir Lietuvoje sąžiningai tarnaujantiems Tėvynės labui.

Dainų festivalio užduotis  – bendradarbiaujant su populiariais Lietuvoje muzikos atlikėjais, komisijos nariais – Deivydu Zvonkumi, Biplan atstovais, TAJA, Kristina Radžiukynaite – KaYra, Juozu Baužiu su grupe Antikvariniai Kašprirovskio dantys, renginių vedėju Dangiu Cholinu bei radijo stotimi XFM išrinkti kūrybiškiausius, originaliausius muzikinius kūrinius ir transliuoti juos viešai koncerte gegužės mėnesį kuriant bendrystę.

I turas – dainų festivalio „Esame kartu už laisvę!“ dalyvių atranka, kuri vyks nuotoliniu būdu. Registracija dalyvauti dainų festivalio atrankoje vyksta nuo 2022 m. kovo 15 d. iki 2022 m. balandžio 25 d. Norintys dalyvauti dainų festivalyje, savo kūrybą turėtų siųsti VSAT Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnei Jolitai Kuncaitienei el. paštu: jolita.kuncaitiene@vsat.vrm.lt.

Dalyviai į jokias kategorijas, lygius ir amžiaus grupes nėra skirstomi.

Daina turi atspindėti šių dienų aktualijas, palaikant karinio konflikto metu nukentėjusią Ukrainos valstybę, pabrėžti bendrystės, pilietiškumo, meilės ir tarnybos Tėvynės labui svarbą bei neįkainojamą laisvės vertę. Svarbu tai, kad gali būti sukurta daina pasieniečiams, saugantiems Lietuvos valstybės sieną (ši daina gali būti vertinama atskirai arba atitinkanti festivalio temą).

Registruojantis užpildoma informacija apie atlikėją – trumpa kūrybinė biografija, solistas, ansamblis, muzikos instrumentai, mokymo įstaigos ar kt. organizacijos pavadinimas, kuruojantis mokytojas/vadovas. Prie paraiškos pridedama muzikos kūrinio kokybiško vaizdo įrašo nuoroda „You Tube“ (dainą reikia įkelti į „You Tube“) siunčiama el. paštu kartu su paraiška (pastaba: siunčiant kūrinį su nuoroda per „You Tube“ kūrinys bus matomas tik organizatoriams, esant poreikiui po renginio galės būti paties dalyvio pašalintas).

Balandžio 26–30 d. sudaryta komisija peržiūrės atsiųstas paraiškas kartu su vaizdo medžiaga ir išrinks dalyvius, kurie bus pakviesti dalyvauti II-ojo turo dainų festivalio „Esame kartu už laisvę!“ baigiamajame koncerte.

2022 m. gegužės 2 d. komisija paskelbs atrinktų ir patekusių į II-ąjį turą kandidatų sąrašus ir informuos juos paraiškoje nurodytais kontaktais.

Patekę į II-ąjį turą dalyviai, parengę sceninį pasirodymą, atliks kūrinį koncerte. II turas – dainų festivalio baigiamasis koncertas, kuris vyks gegužės 20 d. 12 val. gyvai Vilniaus mieste Naujosios Vilnios kultūros centre.

Dainų kūrybą vertins speciali profesionalios muzikos atlikėjų komisija. Geriausių darbų autoriai ir jų vadovai bus pakviesti dalyvauti dainų festivalio baigiamajame koncerte. Jį planuojama organizuoti gegužės 20 dieną.

Pasiteirauti galima telefonais:  VSAT VPR bendruomenės pareigūnė Jolita Kuncaitienė, mob. tel. +370 600 69751, el. p. jolita.kuncaitiene@vsat.vrm.lt;   VSAT VPR Viešųjų ryšių specialistė Dovilė Sabaliauskienė, mob. tel. +370 617 11517, el. p. dovile.sabaliauskiene@vsat.vrm.lt.

Dainų festivaliu siekiama populiarinti pasieniečio profesiją, pilietines ir patriotines idėjas kūryboje, skatinti žmonių kūrybiškumą, ugdyti pilietiškumą, patriotiškumą, vystyti glaudesnį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės darbuotojų ir įvairių įstaigų bendradarbiavimą, organizuoti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą.

Atrankos-konkurso visi I-ojo turo dalyviai gaus padėkos raštus ir bus kviečiami į ekskursijas su pasirinktu  kolektyvu  ar grupe (20-30 žmonių) į VSAT padalinius. II turo dalyviai papildomai bus apdovanoti diplomais, suvenyrais ir kvietimais dalyvauti įvairiuose pasieniečių organizuojamuose minėjimuose bei renginiuose. II turo nugalėtojai taip pat bus kviečiami dalyvauti VSAT Pasieniečių dienos šventėje 2022 m. birželio 29 d.

Geriausi komisijos išrinkti kūriniai bus įrašyti Naujosios Vilnios kultūros centro garso įrašų studijoje. Numatoma, kad, komisijos nuomone, talentingiausi muzikantai ir solistai bus kviečiami bendradarbiauti su žymiais Lietuvos muzikos atstovais bei kviečiami į radijo stotį „XFM“ atlikėjo ir/ar grupės interviu ir dainos pristatymui eteryje. II turo laimėtojai taip pat gali būti kviečiami ir į televizijos eterį interviu.

Straipsnio autorė – Dovilė SABALIAUSKIENĖ, Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė

Kvietimas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite