VISADA LAUKIAMA SMALVŲ KAIMO „KRAŠTIEČIŲ“ ŠVENTĖ

0
193

Šių metų spalio 7 dieną jau 13-ąjį kartą visus Smalvų kaimo kraštiečius susiburti kvietė šventos mišios Smalvų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčioje ir 13-oji „Kraštiečių“ šventė. Rudenišką šeštadienio popietę bažnyčioje rinkosi ne tik vietinė bendruomenė, bet ir Smalvose bei jų apylinkėse gimusius, augusius, pradžiamokslį krimtusius ar čia dirbusius žmones – gausų būrį svečių. Šv. Mišias už Smalvų krašto žmones čia aukojo neseniai paskirtas, kurį laiką vaduosiantis kunigą Vidmantą Rudoką, kunigas Vytautas Pūkas. Mišiose vargonavo ir savo skambiu balsu džiugino Galina Palagina. Tvarką palaikė ilgametis bažnyčios zakristijonas Zenonas Sinkevičius ir Janina Balsytė.

Po gražių ir prasmingų Mišių šventė persikėlė į papuoštus Smalvų bendruomenės namus ir salę. Vos įėjus svečius pasitiko paroda „Vilnius ir Smalvos. Vakar ir šiandien“, kuri susijusi su šventės tema „Švenčia Vilnius – švenčiame ir mes“. Parodoje buvo eksponuojamos Vilniaus ir Smalvų krašto nuotraukos, primenančios senovę ir atskleidžiančios dabartį. Ši tema pasirinkta ne veltui: šiais metais mūsų Sostinė švenčia 700 metų jubiliejų; ir tai ne tik Vilniaus miesto, tai visos Lietuvos šventė.

Mažojoje bendruomenės salėje galima buvo išvysti ne tik parodą. Visų ateinančiųjų laukė jaunimas – Vilija Mlynovskytė ir Ana Pankratjeva, jos atsakingai surašinėjo atėjusius, smagia nuotaika ir dovanėlėmis pasitiko Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš su savo komanda ir loterija be pralaimėjimų. Vaikai mielai traukė dovanėlės iš laimės maišo.

Kaip ir kiekvienais metais buvo paruošta linkėjimų knyga, kurioje kiekvienas galėjo palikti gražų žodį prisiminimui, taip pat eksponuojamos Smalvų krašto nuotraukų knygos, kurios buvo sukurtos ir atspausdintos iš projekto lėšų.

Kiek tolėliau, kitoje nedidelėje salėje, veikė mažųjų šventės dalyvių dirbtuvėlės, kurias organizavo Smalvų bibliotekininkė Liongina Račkauskienė, bendruomenės nariai: Iveta Stunžaitė ir Artūras Purvinskis. Su vaikais mielai darė įvairius kūrybinius darbelius, mažieji džiaugėsi vieni kitais, žaidė, puošėsi, žiūrėjo animacinius filmus.

Įžengus į didžiąją salę, svečiams akį traukė gausiai vaišėmis nukrautas šventės stalas, kurį paruošė šaunūs tokio grožio kūrėjai – Onutė Šumanaitė, Veronika Stunžienė ir jų komanda. Greta puikaus stalo puikavosi Oksanos Dieninienės ir Zitos Petravičienės organizuojamo konkurso “Išradingoji kepėjėlė” kepiniai, kurie smaližiams kėlė nemažą pagundą visko paragauti. Pasižvalgę, gavę prisiminimui dovanų molinių medalių, pasidairę visi suskubo į jau beprasidedantį koncertą. 

Koncerto oficialiosios dalies metu visus atvykusius pasveikino Smalvų kaimo bendruomenės pirmininkas Saulius Valiūnas, kalbėjo seniūnas Stanislovas Stankevičius, tarė žodį ir seniūnaitė Jolanta Purvinskienė. Daug gražių žodžių ir linkėjimų negailėjo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, kuri dar ir padėką įteikė Smalvų bendruomenės nariui Petrui Račkauskui, kuris savo darbais puošia Smalvų aplinką. Taip pat sveikinimo žodžius tarė Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariai: Kęstutis Stankevičius, Rimvydas Podolskis su žmona, vicemere Olga Podolskiene, sveikino Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas, kunigas Vytautas Pūkas, daug gražių žodžių išsakė Lietuvos lenkų sąjungos Zarasų skyriaus pirmininkė Teresa Narkevičienė.

Po svečių sveikinimų seniūnaitė Jolanta Purvinskienė papasakojo apie projektinę bendruomenės veiklą, plačiau aptarė, kodėl šventė yra susieta su Vilniaus jubiliejumi, taip pat atskleidė keletą įdomių istorinių faktų, kuo Smalvos susijusios su Vilniumi. Už šią istorinę informaciją dėkojo Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovui Ramūnui Keršiu, o už paramą šventės organizavimui – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai.

Kaip ir kiekvienais metais buvo nepamiršti ir padėkomis apdovanoti svarbūs bendruomenei žmonės, organizacijos. Nuoširdžiai padėkota už aktyvų bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą ūkininkui Martynui Trapnauskui, medžiotojų būreliui „Smalvos“, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungai ir jos pirmininkei Olgai Ludziš.

Vėliau bendruomenės Pirmininkas pasidžiaugė, jog aukso žiedus šiais metais sumainė Smalvų bendruomenės narė Sandra Ruseckaitė (Šacauskė). Nors šventėje jos nebuvo, bet šilti plojimai ir linkėjimai tikrai bus perduoti, kad ir kokiame krašte bebūtų.

Po gražių ir nuoširdžių sveikinimų prasidėjo kita šventės dalis, kuriai smagiai dirigavo Saulius ir Vilmantė Valiūnai. Nuobodžiauti neleido Smalvų kaimo saviveiklininkai ir svečiai: savo dainas skyrė Artūras Petkevič, Aleksas Chmieliauskas, Jolanta Purvinskienė, atvykę svečiai, šokių grupė iš Visagino „Visagino gervė“ ir Švenčionių kultūros centro Adutiškio kapela dovanojo smagių pasirodymų, kuriems plojimų negailėjo žiūrovai, o visą koncertinę dalį vainikavo šaunus ketvertukas – grupė DAR. Sujudo šokti ir maži, ir dideli, ir jaunesni, ir vyresni.

Po koncerto buvo nepamiršti ir rėmėjai, rengėjai ir visi padėjėjai, kuriems nuoširdžiai dėkojo, dėkoja ir dar ilgai dėkos Smalvų kaimo bendruomenė. Be jų šventė nebūtų tokia įsimintina. Taip pat buvo apdovanoti ir kepinių konkurso dalyviai: šiais metais konkurse dalyvavo net 25 kepiniai, įsteigti 4 prizai. Šį kartą fortūna neaplenkė Mildos Valiūnaitės, Šarūno Jasiukonio, Aidos Antoškinos ir Lailos Dieninienės.

Nors koncertas baigėsi, bet žiūrovai neišsiskirstė:  ragavo skanią medžiotojų sriubą, kurią virė Stasė Purvinskaja ir Regina Kochankienė su savo komanda, vaišinosi kitais patiekalais, o pasistiprinę šoko ir šėlo vakaronėje. Kraštiečiai neskubėjo skirstytis į namus, vadinasi, susitikimas patiko ir pavyko. Išties puiku, kai tokioje šventėje telpa istorinė praeitis, nūdiena ir vilčių kupina ateitis. „Iki kitų susitikimų“ linkėjo svečiai ir dėkojo už šventę salėje liekantiems vietiniams smalviškiams.

Ačiū tariame visiems!

Didžioji šventės rengimo lėšų dalis buvo skiriama iš projekto. Lėšas projektui įgyventi skyrė Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerija

Smalvų bendruomenės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite