VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI APIE KOMBINUOTUOSIUS KATILUS

0
486

Artėjant šaltiems orams vis aktualesnis tampa namų, kotedžų šildymo klausimas.

Ir čia patikimas pagalbininkas bus kombinuotas boileris. Toks pasirinkimas išspręs komfortiško mikroklimato visose jūsų namų patalpose klausimą. Ir tai nepriklauso nuo to, ar yra centralizuotas šildymas. 

Kodėl verta rinktis kombinuotą katilą

Iš akivaizdžių tokių įrenginių privalumų verta pabrėžti tai, kad įrengus katilą bus išspręstas finansinių išlaidų namo šildymui taupymo klausimas. Tai palanku ir karšto vandens tiekimo klausimu. Pasirinkus kombinuotą šildymo ir karšto vandens katilą, galima naudoti daugiau nei vienos rūšies kurą. O tai yra svarbus komponentas, siekiant išvengti funkcionalumo sutrikimų. 

Iš akivaizdžių privalumų verta pabrėžti:

  • efektyvumą tuo atveju, kai nėra prisijungimo prie centrinio šildymo sistemos;
  • galimybę atlikti funkcijas naudojant kelių rūšių kurą;
  • įrengus specialius elektrinius šildytuvus – užtikrinamas vandens šildymas. 

Galimi standartiniai ir universalūs katilai – priklausomai nuo naudojamo kuro rūšies. Standartiniai naudoja ne daugiau kaip dviejų rūšių kuro medžiagas. Universalūs modeliai gali veikti naudojant tris ir daugiau kuro variantų. 

Pagrindinis kombinuoto katilo veikimo principas

Pasirinkus malkas ir elektrą kaip kurą, kombinuotasis katilas bus idealus sprendimas tiems, kurie namuose neturi centrinio šildymo. Pasirinkus kombinuotą katilą, bus garantuota, kad prasidėjus šaltiems orams bus palaikoma pati komfortiškiausia temperatūra – net jei bus nutrauktas vieno iš kuro rūšių tiekimas. Be to, galima iš anksto pasirūpinti malkų atsargomis žiemai. Taip būsite apsaugoti nuo galimų elektros energijos tiekimo sutrikimų…. 

Verta pabrėžti keletą svarbių dalykų, susijusių su funkcionalumu:

  1. Jis pagrįstas automatiniu arba rankiniu kuro pasirinkimu. 
  2. Degimo kameroje sudegus malkoms, elektriniai šildytuvai pradeda veikti, palaikydami optimalią temperatūrą. 
  3. Kai perjungimo įtaisas gauna signalą iš temperatūros jutiklio, esančio šildymo kontūre, įjungiamas kaitinimo elementas arba kaitinimo elementų blokas. 

Valdant katilą nebus sudėtinga. Kiekvienas galės viską suprasti be vargo. 

Pagrindiniai kombinuotųjų katilų tipai

Agregatai skiriasi priklausomai nuo to, koks kuras naudojamas kartu. Verta atkreipti dėmesį į tai:

  • Elektros ir kietojo kuro derinys;
  • Dujų ir medienos modeliai;
  • elektriniai dujiniai katilai. 

Taip pat galimi katilai, kuriuose naudojamas toks kuras kaip skystasis ir dujinis. Kiekvienas gali pasirinkti išstudijavęs kiekvieno tipo savybes, privalumus. Taip galėsite išsirinkti katilą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius, tikslus ir uždavinius. 

Kodėl kombinuotasis katilas yra geriausias pasirinkimas kiekvienam

Tokių įrenginių funkcionalumas yra universalus kuro atžvilgiu. Galimybė nepertraukiamai naudoti namuose – svarbus komponentas, svarus pasirinkimo argumentas. Ypač populiarūs biokuro ir kelių rūšių kuro katilai. Pirmuosiuose sėkmingai naudojamas dviejų rūšių kuro derinys, užtikrinantis nepertraukiamą funkcionalumą. Antrasis variantas – galimybė naudoti tris ar daugiau. 

Sprendimą dėl pasirinkimo kiekvienas priima, atsižvelgdamas į turimas užduotis. Įrodytas tokių sprendimų efektyvumas ir ekonomiškumas. Galimybių įvairovė, kalbant apie katilų modelius, leidžia pasirinkti geriausią variantą, atsižvelgiant į reikalavimus.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite