VISUOMENEI SUSIPAŽINTI TEIKIAMAS VATESI SPRENDIMO IŠDUOTI LEIDIMĄ ATLIKTI LABAI MAŽAI RADIOAKTYVIŲ ATLIEKŲ ATLIEKYNO SISTEMŲ BANDYMUS SU RADIOAKTYVIOSIOMIS ATLIEKOMIS PROJEKTAS

0
26
Labai mazai radioaktyviu atlieku atliekynas maketas

VATESI baigė vertinti VĮ Ignalinos atominės elektrinės paraišką išduoti leidimą įvežti radioaktyviąsias atliekas į labai mažai radioaktyvių atliekų atliekyną pastatytą Visagino savivaldybėje ir pirmą kartą atlikti atliekyno sistemų bandymus panaudojant radioaktyviąsias atliekas bei parengė sprendimo projektą dėl leidimo išdavimo.

Su sprendimo projektu ir susijusiais dokumentais visuomenė gali susipažinti ir pateikti savo pasiūlymus iki 2022 m. kovo 24 d.

VATESI specialistai įvertino, kad saugą pagrindžiančiuose dokumentuose aprašyta ir pagrįsta planuojama veikla – radioaktyviųjų atliekų įvežimas į atliekyną ir jo sistemų bandymas su įvežtomis medžiagomis – atitinka jai keliamus branduolinės, radiacinės ir fizinės saugos reikalavimus ir, vykdant šią veiklą, darbuotojai, gyventojai ir aplinka bus tinkamai apsaugoti nuo jonizuojančios spinduliuotės poveikio.

Leidimas VĮ Ignalinos atominei elektrinei suteiktų teisę realiomis sąlygomis įsitikinti, kad visa įranga ir atliekyno sistemos atitinka techninį projektą ir branduolinės saugos reikalavimus, yra tinkamai parengtos instrukcijos ir procedūros bei apmokyti darbuotojai tam, kad atliekyną būtų galima saugiai eksploatuoti. Šiam tikslui VĮ Ignalinos atominė elektrinė planuoja naudoti Ignalinos AE teritorijoje esančioje radioaktyvių atliekų buferinėje saugykloje sukauptas atliekas – jos bus vežamos į atliekyno aikštelę ir dedamos į atliekyną. Tokie veiksmai yra būtini prieš pradedant pramoniniu būdu eksploatuoti atliekyną ir bus vykdomi pagal su VATESI suderintą atliekyno pripažinimo tinkamu eksploatuoti programą.

Susipažinti su sprendimo projektu bei susijusiais dokumentais kviečiame VATESI svetainėje, skiltyje Visuomenės dalyvavimas sprendimų priėmime.

Pasiūlymų pagal svetainės skiltyje pateiktą formą laukiame iki 2022 m. kovo 24 d. el. pašto adresu info(at)vatesi.lt, visi gauti pasiūlymai bus įvertinti rengiant galutinį sprendimo projektą bei paskelbti kartu su priimtu sprendimu VATESI interneto svetainėje.

 

Radioaktyvių atliekų atliekynas yra radioaktyvių atliekų tvarkymo įrenginys, į kurį dedamos radioaktyviosios atliekos neketinant jų iš ten išimti. VĮ Ignalinos atominė elektrinė gavusi VATESI leidimą pramoniniu būdu eksploatuoti atliekyną planuoja atliekas dėti į atliekyną 2022–2038 m., vėliau jį uždaryti. Uždarius atliekyną, 30 metų bus vykdoma aktyvioji atliekyno priežiūra (radiologinė stebėsena, užtikrinama fizinė sauga, vykdomi aplinkos tvarkymo darbai), o vėliau, dar 70 metų, išliks ribojimas naudoti žemę. Labai mažai radioaktyvių atliekų atliekyne gali būti padėta iki 60 000 m3 atliekų.

VATESI licenciją statyti ir eksploatuoti labai mažai radioaktyvių atliekų atliekyną VĮ Ignalinos atominei elektrinei išdavė 2015 m. gruodžio 23 d. Atliekynas baigtas statyti 2021 m.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite