VOKIEČIŲ KARIŲ KAPŲ GLOBOS TAUTINĖS SĄJUNGOS „VOLKSBUNDAS“ VOKIEČIŲ KARIAI SUTVARKĖ PIRMOJO PASAULINIO KARO KARIŲ KAPUS SUVIEKO KAIME, ZARASŲ RAJONE

0
126

Rugpjūčio 30 d. Suvieko kaime, Zarasų rajone, vyko iškilmingas Pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapų tvarkymo darbų užbaigimo minėjimas.Vokiečių karių kapų globos tautinės sąjungos „Volksbundo“ kariai su seržantu majoru Marcel Just ir vyresniuoju seržantu Jan Stelllemanns sutvarkė Pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapus ir iškilmingai pagerbė Suvieko kaime palaidotus pasauliniame kare žuvusius vokiečių karius.


Iškilmingame minėjime dalyvavo Vokiečių karių kapų priežiūros tautinės sąjungos įgaliotinis Lietuvoje dismisijos majoras Algimantas Kutanovas, VšĮ Kultūros vertybių globos tarnybos direktorius Linas Kvizikevičius, projektų koordinatorius Gediminas Tiuchta, Zarasų rajono savivaldybės vicemerė Olga Podolskienė, patarėja Simona Burokaitė, Suvieko seniūnas Gintautas Altanas, rajono Savivaldybės administracijos darbuotojai, Zarasų profesinės mokyklos darbuotojai, LŠS Zarasų šaulių 907 kuopa „Vytis“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai, Suvieko kaimo bendruomenės gyventojai.


Minėjimo metu klebonas Vytautas Dagelis pašventino sutvarkytas kapinaites, Volksbundo kariai padėjo vainiką prie centrinio paminklo, po to buvo paminėti mirusieji ir pagerbti tylos minute, trimitininkas atliko kūrinį „Ich hatte einen Kameraden“(„Turėjau draugą“). Po minėjimo padėkos žodžius už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą tvarkant kapines tarė seržantas majoras Marcel Just.


Atliktas didelis ir prasmingas darbas, pagerbiant žuvusiųjų atminimą. Rūpinimasis tautiečių bei kitų tautybių karių kapais yra labai svarbus. Kapinės yra tarsi istorijos vadovėlis, padedantis jaunajai kartai suvokti ir pažinti tautų praeitį bei ugdyti sąmoningumą ir pilietiškumą.


Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite