VRK PARTIJOMS IŠDALINO PER 2,75 MLN. EURŲ: ŠĮ PUSMETĮ FINANSAVIMĄ GAUS 12 POLITINIŲ PARTIJŲ

0
334
EURAI

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį partijoms paskirstė šių metų antrojo pusmečio dotacijas. Partijoms išdalinta per 2,75 mln. eurų, dalybose dalyvavo dar viena politinė jėga – Lietuvos žaliųjų partija. Jai skirta per 62 tūkst. eurų.

Dalyvaujant 12 komisijos narių, komisija sprendimą patvirtino bendru sutarimu.

„Be kitų privalomų sąlygų išpildymo, Lietuvos žaliųjų partija perkopė 2 proc. kartelę, skaičiuojant visus rinkėjų balsus, gautus rinkimuose, kurie turi įtakos valstybės biudžeto asignavimams“, – pažymėjo VRK politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus patarėja Milda Pocevičiūtė.

„Taip pat Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ gali gauti biudžeto asignavimus pagal Politinių organizacijų įstatymą. Iš viso antrąjį pusmetį teisę gauti asignavimus turi 12 politinių partijų“, – sakė M. Pocevičiūtė.

Didžiausią dotaciją komisija skyrė pastaruosius Seimo rinkimus laimėjusiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) – šių metų antrąjį pusmetį partijai skirta per 780 tūkst. eurų. Tai – bene 30 tūkst. eurų mažiau nei partija gavo pirmąjį šių metų pusmetį.

Antroji pagal dydį dotacija atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) – partijai bus skirta daugiau nei 478 tūkst. eurų.

Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) teks didesnis finansavimas nei prieš pusmetį – daugiau kaip 413 tūkst. eurų. Liberalų sąjūdis sulauks per 235 tūkst. eurų, Darbo partijai – daugiau kaip 207 tūkst. eurų, o Laisvės partijai – per 168 tūkst. eurų.

Tuo metu į Seimą nepatekusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) gaus per 147 tūkst. eurų, Lietuvos regionų partija – kiek daugiau nei 99 tūkst. eurų, o partija „Laisvė ir teisingumas“ sulauks per 83 tūkst. Eurų. Tautos ir teisingumo sąjungai (centristams, tautininkams) suteikiama per 73 tūkst. eurų.

Taip pat po 2020 metų įsteigtai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ VRK skyrė 176 tūkst. eurų.

Nustatyta, kad 2023 m. antrąjį pusmetį vieno rinkėjo balsas atitinka 0,56 euro.

Iš viso 2023 m. valstybės biudžeto asignavimai politinėms partijoms sudaro daugiau nei 5,8 mln. eurų.

VRK valstybės dotacijas politinėms partijoms paskirsto du kartus per metus – iki kiekvienų metų balandžio 15 d. ir iki lapkričio 15 d. dienos.

Asignavimų politinėms partijoms skyrimo tvarka yra patvirtinta Lietuvos Respublikos politinių organizacijų įstatyme, o bendra asignavimų suma numatoma kalendorinių metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme.

Viktorija Smirnovaitė (ELTA)

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite