VRK PRIPAŽINO, KAD R. PODOLSKIS IR N. GUSEVAS NEPAPIRKINĖJO RINKĖJŲ: RINKIMŲ KODEKSĄ PAŽEIDĖ POLITIKOJE NEDALYVAUJANTIS PILIETIS

0
244

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad Zarasų rajono mero posto siekę kandidatai socialdemokratas Nikolajus Gusevas ir „darbietis“ Rimvydas Podolskis nepažeidė Rinkimų kodekso. VRK nutarė, kad draudimui papirkti rinkėjus nusižengė politikoje nedalyvaujantis pilietis.

Nustatyta, kad pilietis S.M. padarė apysunkį teisinį nusikaltimą. Per pirmąjį turą jis papirko keturis asmenis, iš kurių trims asmenims davė butelį alaus, o vienam – 20 eurų, kad jie balsuotų už Darbo Partijos (DP) kandidatą R. Podolskį. Per antrajį turą papirko tris asmenis, žadėdamas atsilyginti alumi, kad jie balsuotų už socialdemokratų kandidatą N. Gusevą.

Vykusio ikiteisminio tyrimo metu pilietis savo kaltę pripažino. Jis pats per pirmąjį turą balsavo už R. Podolskį, kandidato prašymu, o per kitą turą balsą N. Gusevui atidavė niekieno neprašomas. S. M. nurodė, kad per pirmąjį turą dirbo jis pats dirbo R. Podoslkio agitacinį darbą, kabino plakatus.

Savo ruožtu, „darbietis“ savo kaltės nepripažino ir neigė bet kokį prašymą agituoti. Tačiau R. Podolskis patvirtino, kad S.M. davė lankstinukų, taip pat iš asmeninių lėšų skyrė piliečiui 100 eurų kuro išlaidoms padengti.

VRK pripažino, kad naudodamas savo asmenines lėšas ir jų neapskaitydamas R. Podolskis nusižengė rinkimų kampanijos finansavimo reikalavimams.

Tyrimą vykdžiusi darbo grupė vertina, kad piliečio papirkti balsai neturėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams, tad nėra teisinio pagrindo juos pripažinti negaliojančiais.

VRK kreipėsi į ikiteisminio tyrimo tyrėjus

Posėdžio metu VRK narė Inga Milašiūtė užsiminė, kad darbo grupė kreipėsi į ikiteisminį tyrimą vykdžiusius tyrėjus, tačiau neatsižvelgus į rinkimų komisijos prašymus, toks sprendimas apskųstas teismui.

„Vienas tyrimas, susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga, mūsų manymu, turėjo tyrėjus nuvesti dar toliau. Tačiau buvo atsisakyta tą daryti, mes tokį sprendimą apskundėme ir turime teigiamą teismo sprendimą“, – posėdžio metu kalbėjo I. Milašiūtė.

ELTA primena, kad portalas delfi.lt skelbė, jog dviejų Zarasų rajono meru siekusių tapti vietos politikų – buvusio mero, socialdemokrato Nikolajaus Gusevo ir „darbiečio“ Rimvydo Podolskio – naudai pavasarį vykusiuose savivaldos rinkimuose buvo perkami balsai.

Prokuratūra balsus pirkusį vyriškį nuo bausmės atleido, tačiau ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę vyras visiškai pripažino ir neslėpė rinkėjams pirkęs alų, davęs pinigų.

Savo ruožtu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo tyrimą dėl rinkėjų papirkimo.

Martyna Pikelytė (ELTA)

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite