VYKO LIETUVOS IR LATVIJOS TARPVYRIAUSYBINĖS BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ KOMISIJOS POSĖDIS

0
52

2024 m. balandžio 18 d. Kuldygoje (Latvija) įvyko Lietuvos ir Latvijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdis, kuriame dalyvavo ir Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė ir merės patarėja Simona Burokaitė.

Posėdžiui pirmininkavo Inga Berzina, Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministrė ir Arnoldas Abramavičius, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras.

Lietuvos delegacijai atstovavo Lietuvos Respublikos aplinkos viceministrė Daiva Matusevičė, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavo grupės vadovas Gytis Mažeika, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo grupės vyresnysis patarėjas Maksim Afanasjev bei Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos patarėjas Renatas Vitkauskas.

Lietuvos ir Latvijos Tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdyje taip pat dalyvavo Kupiškio, Joniškio, Rokiškio, Zarasų, Mažeikių ir Skuodo rajonų savivaldybių merai bei administracijų atstovai.

Darbotvarkėje buvo įtraukti klausimai, kurie yra labai svarbūs Lietuvos ir Latvijos saugumui bei aplinkosaugai:

 • Baltarusijos sukelta migracijos krizė;
 • bendradarbiavimas masinio gyventojų judėjimo ir civilinės saugos srityje;
 • Baltijos šalių veiksmai bendrai atkuriant laikiną vidaus sienų kontrolę;
 • tarpvalstybinių operacijų koordinavimas valstybinių bepiločių orlaivių skrydžių srityje;
 • traukinių eismo galimybės pasienio ruožuose: prieš ir po „Rail Baltica“ užbaigimo;
 • pasienio kelių rekonstrukcija;
 • mobilumas viešuoju transportu tarp Latvijos ir Lietuvos;
 • bendrai sutarta strategija ir veiksmai valdant Lielupės baseino upes ir mažinant vandens eutrofikaciją;
 • Rusijos kilmės grūdų importas ir jo įtaka Baltijos šalims;
 • dabartinė 2021–2027 m. INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos programos padėtis;
 • Lietuvos ir Latvijos regionų, esančių prie ES sienos, padėtis, iššūkiai ir vystymosi galimybės.

Po posėdžio Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė džiaugėsi glaudžiu Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimu ir tuo, kad bendrus iššūkius žymiai efektyviau galima išspręsti drauge. „Gyvendami šalia sienos su Latvija mes privalome galvoti apie šalia esančius kaimynus ir savo tarptautinę politiką, todėl dalyvavimas tokio pobūdžio komisijos posėdžiuose yra labai svarbus“ – kalbėjo Nijolė Guobienė.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite