VYKSTA PASIRENGIMAS 100-MEČIO DAINŲ ŠVENTEI ,,KAD GIRIA ŽALIUOTŲ“: DALYVAUS PER 270 ZARASŲ KRAŠTO DAINININKŲ, MUZIKANTŲ IR ŠOKĖJŲ

0
51

Visa Lietuva intensyviai rengiasi jubiliejinei Dainų šventei, kurioje tradiciškai dalyvauja pasaulio lietuviai, kuriems kultūrinė saviraiška – jų gyvenimo dalis, o lietuviškas šokis, daina ir muzika suteikia džiaugsmą, akstiną tobulėjimui, kelionėms, bendrystei.

Vykti į 2024-ųjų Lietuvos dainų šventę ,,Kad giria žaliuotų“ aktyviai ruošiasi Zarasų krašto meno kolektyvai ir jų vadovai, kurie sėkmingai praėjo atrankas. Dainų šventėje dalyvaus Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos vaikų choras, vadovės  Jūratė Stacevičiūtė ir Šviesuolė Venclovaitė, ir jaunių liaudiškų šokių grupė ,,Vingurinis“, vadovė choreografė Inga Zakarauskienė. Moterų chorą ,,Versmyna“ dalyvauti Dainų šventėje parengė chorvedė Dalia Deinienė, o meno vadovė Loreta Alaunienė į Dainų šventę parengė folkloro kolektyvą. Abu šie meno kolektyvai yra Kultūros centro Dusetų dailės galerijos.

Daugiausiai meno kolektyvų Dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“ parengė Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras: folkloro ansamblis ,,Seluona“, sutartinių giedotojų grupės ,,Laukesa“ir ,,Gražutė“, vaikų folkloro ansamblis ,,Čiūta“, Suvieko skyriaus tradicinės muzikos kapela ,,Cinkelis“ – visų penkių meno kolektyvų vadovė muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė; Salako skyriaus etnografė Danguolė Kisielienė parengė dainų šventei tris Salako meno kolektyvus: folkloro ansamblį ,,Luodis“, vaikų folkloro ansamblį ,,Saulala“, tradicinės muzikos kapelą ,,Vaivoras“. Į 2024-ųjų dainų šventę vyks Zarasų kultūros centro direktoriaus Aurimo Gudo vadovaujama kapela ,,Samanyčia“, Valdemaro Skardžiaus vadovaujama senjorų liaudiškų šokių grupė ,,Sėliai“, choreografės Vandos Politaitės vadovaujama vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Ežerūnas“, etnografo Gintaro Andrijausko vadovaujama tradicinės muzikos kapela ,,Čir-vir-vyrai“, Algimanto Trumpos vadovaujama Samanių tradicinės muzikos kapela ir Danutės Stunžienės vadovaujama Smalvų tradicinės muzikos kapela. Taigi, iš viso nuo Zarasų krašto vyks aštuoniolika meno kolektyvų. Dauguma jų dalyvaus Fokloro dienoje – net 156, o kiti Ansamblių vakare, Šokių dienoje, Dainų dienoje ir tradicinėje

Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas, Zarasų rajono savivaldybės merės Nijolės Guobienės potvarkiu sudaryta darbo grupė, įstaigų vadovai rūpinasi meno kolektyvų scenine apranga, instrumentais, šventine atributika (marškinėliais ir kepurėlėmis dalyviams), gertuvėmis, vienkartiniais lietpalčiais, vadovai repetuoja su meno kolektyvais, o Zarasų rajono savivaldybės administracija organizuoja transportą, apsaugą ir medicinos paslaugas nakvynės vietoje. Ilgamečiai mūsų partneriai dainų šventėse – Vilniaus licėjus, kurio direktoriui Sauliui Jurkevičiui nuoširdžiai dėkojame. Transporto, maitinimo ir patalpų nuomos išlaidas dengia Lietuvos valstybė vadovaudamasi LR Dainų švenčių įstatymu. Renginio organizatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Informaciją pateikė
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyrius

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite