VYRIAUSYBĖ PATVIRTINO PAPILDOMAS COVID-19 VALDYMO PRIEMONES

0
38
Paveikslelis covid 19

Nuo gruodžio 28 d., vaikams nuo 12 metų Galimybių pasas bus privalomas, tačiau priešingai nei suaugusiems, vaikams jį įgyti LR Vyriausybė numatė daugiau alternatyvų. Įtvirtintas ir Galimybių paso visiems gyventojams galiojimo laikas. Pasas galios 7 mėnesius pasiskiepijus pagal pilną vakcinacijos schemą, norint jį pratęsti reikės pasiskiepyti stiprinančia – trečiąja doze.

Vaikams nuo 12 metų – daugiau alternatyvų

Spalio – lapkričio mėnesiais ugdymo įstaigose fiksuoti net 645 aktyvūs protrūkiai. Tik 55 proc. 5-8 kl. moksleivių testuojasi profilaktiškai greitaisiais antigenų testais. Didelis protrūkių skaičius ugdymo įstaigose gali būti susijęs su maža imunizuotų asmenų dalimi vaikų amžiaus grupėse – imunitetą turi apie tik 50 proc. visų 12-15 metų moksleivių. Pilnai vakcinuota iki šiol tik 27,77 proc. 12 – 15 m. amžiaus vaikų.

Atsižvelgiant į šiuos duomenis, LR Vyriausybės sprendimu galimybių pasas bus taikomas vaikams nuo 12 metų amžiaus. Vaikams įgyti Galimybių pasą numatytas ilgesnis pereinamasis laikotarpis  – terminas pasiskiepyti ir atitikti patikslintus Galimybių paso išdavimo kriterijus vaikams numatytas iki  2021 m. gruodžio 28 d. Galimybių pasas būtų privalomas prekybos ir pramogų vietose.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 iki 16 metų  bus išduodamas jei vaikas atitiks šiuos kriterijus:
– pasiskiepijus pagal pilną vakcinacijos programą Galimybių pasas galios 7 mėnesius.
– valstybės lėšomis atlikus vieną serologinį tyrimą Galimybių pasas galios 60 dienų. Vėliau, Galimybių paso galiojimas bus pratęsiamas profilaktiškai testuojantis mokykloje kaupinių metodu arba kas 7 dienas testuojantis PGR mobiliame punkte. Tiek vienas serologinis tyrimas, tiek periodiniai tyrimai vaikams bus apmokami valstybės lėšomis.
 – Vaikui persirgus Galimybių pasas galios 7 mėnesius.

Trečiasis skiepas  – Galimybių paso galiojimui pratęsti

Į sąlygas norint gauti galimybių pasą įtrauktas pastiprinantis, trečiasis skiepas. Pasiskiepijus pirmomis dvejomis dozėmis pasas galios 7 mėnesius nuo antrojo skiepo (arba pirmojo, jei skiepytasi Janssen vakcina). Pokyčiai įsigalios nuo gruodžio 1 d. Norint pratęsti paso galiojimą numatyti šie kriterijai:

  • Savarankiškai atlikus serologinį tyrimą ir gavus teigiamą atsakymą Galimybių pasas galios 60 dienų.
  • Pasidarius PGR testą savo lėšomis ir gavus neigiamą atsakymą Galimybių pasas galiotų 3 paras,
  • Persirgus (Galimybių pasas galiotų 7 mėnesius).

Serologinį tyrimą vieną kartą bus galima atlikti valstybės lėšomis. Anksčiau ši galimybė buvo sudaryta tik persirgus COVID.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite