ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ TVARKYMO SEZONAS PRASIDĖJO

0
46

Įsibėgėjantis pavasaris skatina visus apsidairyti aplinkui ir pradėti aplinkos tvarkymo ir švarinimo darbus savo namų valdoje ar žemės sklype. Zarasų rajono savivaldybės administracija skatina šiuos darbus, tačiau pastebi, jog gyventojai ne visuomet teisingai elgiasi su biologiškai skaidžiomis (arba žaliosiomis) atliekomis. 

Šiemet jau ne kartą buvo pastebėta, kaip gyventojai, sutvarkę savo privačius sklypus, surinktas augalų šakas, šaknis ar krūmų liekanas sudeda ir palieka viešose vietose – tiesiog šalia gatvės važiuojamosios dalies arba ant šaligatvio. Tokia gyventojų veikla yra neteisinga ir neteisėta. Dėl to norėtume atkreipti visų Zarasų rajono gyventojų dėmesį į šiuos netinkamo atliekų tvarkymo atvejus ir dar kartą akcentuoti tai, kaip turėtų būti tvarkomos biologiškai skaidžios atliekos mūsų savivaldybėje. 

Visų rūšių atliekų tvarkymą Zarasų rajono teritorijoje nustato Zarasų rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės (toliau – taisyklės), patvirtintos Zarasų rajono tarybos 2022 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. T-89. 

Taisyklių XIII skyrius yra skirtas būtent biologiškai skaidžių atliekų surinkimo ir tvarkymo nuostatoms. Jame yra nustatyta, kad teritorijų priežiūros atliekos (medžių ir krūmų genėjimo atliekos, nušienauta žolė, lapai, gėlės, drožlės ir kt.) tvarkomos tokia tvarka:

* komunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje;

* individualių valdų savininkai yra skatinami kompostuoti žaliąsias atliekas savo privačių valdų teritorijoje;

* atliekų turėtojai, kurie turi galimybes žaliąsias atliekas kompostuoti, turi tai daryti kompostavimo konteineriuose, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų ūkių kompostavimo įrenginiuose; 

* atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų individualių namų ūkių teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas gali nemokamai pristatyti į Zarasų didelių gabaritų atliekų surinkimo bei žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Statybininkų g. 11, Zarasai, tel.  +370 610 05 198). Daugiau informacijos galima rasti: https://uratc.lt/fiziniams-asmenims/; 

* atliekų turėtojai, neturintys galimybių kompostuoti atliekų individualių namų ūkių teritorijose ar negalintys jų pristatyti į aukščiau minėtą didelių gabaritų atliekų surinkimo bei žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, atskirtas žaliąsias atliekas gali šalinti tik mieste ir rajone esančiose  komunalinių atliekų konteinerių aikštelėse, kur yra įrengti specialūs konteineriai, skirti žaliosioms atliekoms. 

Pastebėtina, jog taisyklės nustato, kad biologiškai skaidžios atliekas draudžiama šalinti į mišrių komunalinių atliekų ar pakuočių atliekų surinkimo konteinerius ar palikti šalia jų. Tas pats pasakytina ir apie žaliųjų atliekų palikimą viešose vietose. Atsakomybė už atliekų tvarkymo pažeidimus yra numatyta Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnyje. 

Prašytume atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas ir pavasarinius darbus savo sklypuose atlikti tinkamai. 

Zarasų rajono savivaldybės administracijos 

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite