ZARASAI KARTU SU KOVOJANČIA UKRAINA

0
33
vel

Beveik prieš ketverius metus Zarasų rajono savivaldybė, atstovaujama Nikolajaus Gusevo, ir Ukrainos Chmelnickio srities Čemerovecko rajono taryba, atstovaujama vadovo Oleksandro Soban, siekdami stiprinti draugiškus abiejų šalių bendradarbiavimo ryšius administravimo, ūkio, švietimo, kultūros, socialinės apsaugos, sporto, turizmo, sveikatos apsaugos, aplinkosaugos srityse, pasirašė ketinimų projektą.

Šalys įsipareigojo skatinti dvišalių santykių plėtrą. Per šiuos metus partneriai glaudžiai bendradarbiavo įvairiose srityse, keitėsi delegacijomis.

Šiomis sudėtingomis dienomis zarasiškių ryšiai su kovojančia Ukraina ypač sustiprėjo. Kasdien rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas kalbasi telefonu su Čemerovecko tarybos vadovais apie padėtį krašte. Šių pokalbių metu meras Nikolajus Gusevas pareiškė, kad zarasiškiai tvirtai remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą su jos tarptautiniu mastu pripažintomis sienomis. Zarasų rajono vadovas palinkėjo Ukrainai ir jos žmonėms tvirtybės ir stiprybės. Meras pažadėjo, kad Zarasų krašto žmonės nuoširdžiai padės karo siaubą išgyvenantiems ukrainiečiams.

Šių pokalbių metu buvo sutarta, kad zarasiškiai priims nuo karo audros pabėgusius žmones iš šio rajono. Oleksandr Soban informavo zarasiškius, kad Lenkijos pasienyje gausu pabėgėlių, todėl ukrainiečiai vyks į Zarasus per Rumuniją. Buvo pažadėtas autotransportas atvežti evakuotus žmones iš Rumunijos pasienio. Pranešta, kad jiems yra parengtos apgyvendinimo vietos. Jose bus užtikrinta ne tik saugi pastogė, maitinimas ir kiti reikalingi poreikiai. Apgyvendinti nuo karo bėgančius žmones žada daug zarasiškių privačiuose būstuose. Jau sudaromi norinčių priimti ukrainiečius sąrašai.

Ukrainai bus suteikta ir kita pagalba. Šis rajonas gaus iš Zarasų ir finansinę paramą. Jau atidaryta specialioji paramos sąskaita Čemerovecko rajonui. Suaukoti pinigai bus pervesti į šio rajono tarybos nurodytą sąskaitą.

Slava Ukraini!

Zarasų rajono savivaldybės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite