ZARASŲ AEROSPORTO ENTUZIASTAI RUOŠIASI NAUJAM SKRYDŽIUI

0
22
mid news zrs 853 ak1

Jau daug dešimtmečių Zarasų aviacinio sporto entuziastai šauniai puoselėjo šio ekstremalaus sporto tradicijas. Sėkmingai buvo siekta, kad šis sportas taptų ežerų krašto turistų traukos objektu.

Zarasuose sėkmingai gyvavo ir vaikų aviacija. Čia veikiantis klubas vienintelis Europoje, vystantis tokį unikalų vaikų švietimą. Čia veikianti vaikų aviacijos eskadrilė – aktyviausia, veikliausia Lietuvoje. Eskadrilė jungia ne tik Zarasų miesto, bet ir Ignalinos krašto vaikus bendram tikslui – įgyti aviacijos teorijos bei praktikos pradmenis.

Tačiau visa tai galėjo baigtis. Aerodromui iškilo grėsmė netekti aerodromo statuso. Aerodromo priešininkai jau džiūgavo – šio ekstremalaus sporto entuziastų Zarasuose neliks. Tačiau klubo nariai rankų nenuleido ir įvyko daug aeroklubo „Orlėkis“ aktyvistų ir mero Nikolajaus Gusevo bei kitų rajono vadovų susitikimų, kuriuose buvo nuspręsta padaryti viską, kad Zarasų aerodromas butų išsaugotas ir jame vyktų su aviacija susijusios veiklos.

Būtina buvo išsaugoti sklypo, kuriame yra aerodromas, naudojimo teisinį statusą.

Rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimui gauti komisija ir jai suteikti įgaliojimai parengti aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimo išdavimui reikalingus dokumentus ir pateikti juos atsakingoms už pažymėjimo išdavimą institucijoms, vadovaujantis Aerodromų tinkamumo naudoti pažymėjimų išdavimo taisyklėmis, patvirtintomis Civilinės aviacijos Administracijos direktoriaus 2004 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. 4R-206 „Aerodromų tinkamumo naudoti pažymėjimų išdavimo taisyklių patvirtinimo“.

Rajono Savivaldybėje buvo apsvarstyti Zarasų aerodromo infrastruktūros vystymo klausimai, buvo apsvarstytos galimos nuomos konkurso sąlygos ir pradėtas rengti rajono Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl žemės sklypo nuomos konkurso. Savivaldybė, noriai bendradarbiauja su aeroklubu „Orlėkis“, nuolat konsultavosi su Viešąja įstaiga Transporto kompetencijų agentūra dėl žemės sklypo nuomos sąlygų, kurios atitiktų teisės aktų reikalavimus. Rajono Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į viešosios įstaigos Transporto kompetencijų agentūros rekomendacijas, įvertinusi galimas rizikas bei siekdama geriausių sprendimų, raštu kreipėsi į Viešąją įstaigą transporto kompetencijų agentūrą ir prašė suteikti aerodromo tinkamumo naudojimo pažymėjimą rajono Savivaldybės administracijai. Mero Nikolajaus Gusevo iniciatyva buvo tvarkomi ir kiti dokumentai ir aerodromas neprarado šio statuso. Svarią pagalbą klubo aktyvistams suteikė rajono Savivaldybės administracijos Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Ramutė Gaidamavičienė.

VšĮ Transporto kompetencijų agentūros direktoriaus sudaryta komisija išnagrinėjo Zarasų aerodromo tyrimo rezultatų ataskaitą bei kitus aerodromo dokumentus ir 2021 m. gruodžio 16 dieną patikrino aerodromo specialiųjų reikalavimų atitiktį bei nusprendė išduoti civilinio aerodromo tinkamumo naudoti pažymėjimą. Pažymėjime rašoma, kad Zarasų aerodromas yra tinkamas skrydžiams dienos metu, kurių maksimali leistina masė 5700 kg. Pažymėjimas galioja nuo 2022 metų gegužės 10 dienos iki 2027 metų gegužės 9 dienos.

Administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas visuomeniniais pagrindais Zarasų aerodromo skrydžių koordinatoriumi, atsakingu asmeniu už skrydžių organizavimą, teisingos informacijos apie aerodromą pateikimą Civilinės aviacijos administracijai ir valstybės įmonės „Oro navigacija“ informaciniuose leidiniuose bei orlaivių skrydžių saugą – Audrius Kuzma, kurį delegavo aeroklubas „Orlėkis“.

Zarasuose aerodromas yra, sporto entuziastai ruošiasi naujam skrydžiui. Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, kartu su kitais rajono vadovais susitiko su aeroklubo „Orlėkis“ aktyvistais, aptarė tolimesnės veiklos gaires. Meras Nikolajus Gusevas įteikė Audriui Kuzmai aerodromo tinkamumo naudojimo pažymėjimą.

Rajono Savivaldybės informacija

Nuotraukoje: aeroklubo „Orlėkis“ aktyvistai Dalius Viliūnas, Audrius Kuzma, rajono Savivaldybės administracijos Turto valdymo ir viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Ramutė Gaidamavičienė su rajono Savivaldybės meru Nikolajumi Gusevu.

Petro Ivanovo nuotrauka

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite