ZARASŲ „ĄŽUOLO“ GIMNAZIJA – EUROPOS PARLAMENTO AMBASADORĖ

0
46
mid news zrs 783 is projekto Idėja 1

EP Informacijos biuras Lietuvoje pradėjo įgyvendinti programą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurios tikslas – skatinti aktyvų jaunimo domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento vaidmeniu Europos demokratijoje. Į šį projektą įsitraukė ir mūsų gimnazija, nes manome, kad svarbu ugdyti ir lavinti jauną žmogų, gebantį apsispręsti, už ką ir kodėl balsuoti, žinantį, kokios yra galimybės, kuo gyvena Europa ir pasaulis…

Per šiuos kelis mėnesius gimnazija dalyvavo bei organizavo įvairias veiklas. Pirmiausiai savo bibliotekoje ir antrojo aukšto stenduose įsirengėme informacinius centriukus, kur buvo galima susipažinti su EP dirbančiais žmonėmis, Europos Sąjungos šalimis, valiuta ir kt.informacija.

Kovo dvidešimt trečiąją sulaukėme svečių: gimnazijoje lankėsi ir imitacinius žaidimus „Balsuojam“ su dviem moksleivių grupėmis žaidė EP biuro Lietuvoje atstovė Natalija Bružienė. Mokiniai pasijuto tikrais europarlamentarais ( atstovavo įvairioms šalims, partijoms, frakcijoms, grupėms ir bandė suderinti interesus).

Kituose Europos projektuose dalyvavo ir keli mūsų II b klasės mokiniai: Gabrielė Šakalytė savo bendraklasiams pristatė Eurodesk veiklas, o Ernestas Šaltys miesto bibliotekoje organizavo „Idėja+“ renginį. Tai irgi praplėtė moksleivių akiratį, sudomino ir parodė įvairias veiklos galimybes.

Žinoma, kalbėdami apie Lietuvos priklausomybę ir buvimą Europos Sąjungoje, turime žinoti ir apie NATO veiklą. Taigi šiuo laikotarpiu sužinojome ne tik apie šios organizacijos veiklą, bet turėjome galimybių bendrauti ir domėtis tuo susitikime su JAV ambasadoriaus pavaduotoju H.Solomon, kitais ambasados darbuotojais, kariškiais. Labai smagu, kad mokiniai išdrįsta kalbėti angliškai, kelia klausimus, aptaria problemas, atsakinėja.

Turbūt mokiniai pajuto, kad šiuo metu apie Europos Parlamento ir Europos Sąjungos darbą, veiklas gimnazijoje intensyviau kalbėta per skirtingas pamokas: patyrinėtas euras, jo skirtumai, aptarta politinė situacija, ekologinės problemos, EP aktualijos (pvz., šokiravo lenkų europarlamentaro moterų pažeminimo atvejis ir sankcijos jam), dažniau įvairiose pamokose žvelgta į Europos žemėlapį ir t.t. Grupė mokinių su partneriais dalyvavo ES skirtame projekte Anykščiuose.

Žinoma, viską vainikavo gegužės devintoji – Europos dienos šventė. Pirmiausiai nuo pat ryto besidomintys mokiniai dalyvavo Europos egzamine, kur Ernestas Šaltys pakliuvo į antrąjį etapą. Vėliau vykdytos projektinės veiklos: dirbdami grupėse mokiniai pristatė ES šalis – nares, jų kultūrą, geografinę padėtį, įdomybes, vėliavą. Šiuos kūrybiškai apipavidalintus lapus kabinome ant kabinetų durų, kad dar kurį laiką, laukdami pamokos, galėtume sužinoti kažką naujo. Kartu su Zarasų viešąja biblioteka dalyvavome tai progai skirtame renginyje, kur mūsų gimnazistai šauliai nešė vėliavą, prieš tai gimnazijoje buvo sukurtos simbolinės žvaigždės (sudaryta žvaigždžių alėja) su informacija apie ES, jai svarbiomis datomis. Nikolė Vavinskaitė ir Laurynas Matiukas vedė renginį, kur į mūsų miestą atvykusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė supažindino, kaip vyksta darbas EP, su kokiomis problemomis susiduriama, kuo svarbi jos veikla.

Šitos veiklos buvo labai naudingos paįvairinti mūsų mažo miesto mokinių gyvenimą. Nesistengėme dirbtinai daryti „veiklų dėl veiklų”, bet labiausiai norime parodyti vaikams Europos Sąjungos šalių piliečių galimybes, aktyvinti būsimus EP narių rinkėjus, skatinti domėtis pasauliu, žinoti, už ką atsakingas EP ir ten dirbantys Lietuvos atstovai.

Projekto dalyvė – mokytoja Daiva Matijošienė
Nuotraukos – straipsnio autorės ir Rimanto Bikulčiaus

mid news zrs 85 Balsuokim

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite