ZARASŲ FAUSTO LATĖNO MENO MOKYKLA

0
56
mid news zrs 854 F. Latenas nuotrauka R. Bikulciaus

Nuo šiol taip vadinsis Zarasų meno mokykla. Tokiam Savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo pasiūlymui pritarė meno mokyklos bendruomenė bei Zarasų rajono savivaldybės taryba. Zarasų meno mokyklai suteikti Fausto Latėno vardą nuspręsta siekiant įamžinti kompozitoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, buvusio Zarasų muzikos mokyklos (dabar Zarasų meno mokyklos) auklėtinio ir Zarasų garbės piliečio atminimą.

Faustas Latėnas – žymus Lietuvos kultūros veikėjas ir nepaprastai talentingas kompozitorius, labiausiai išgarsėjęs kaip teatro bei kino muzikos kūrėjas. Kompozitorius gimė 1956 m. gegužės 16 d. Dusetose, Zarasų rajone. Jo kelias į muziką prasidėjo būtent čia, Zarasų muzikos mokykloje (dabar Zarasų meno mokykla), čia jis mokėsi fortepijono, o vėliau akordeono specialybės. Vėliau jis įstojo į Kauno J. Gruodžio muzikos technikumą, kurį baigė 1975 m., o 1980 m. baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos kompozicijos specialybę.

Nuo 1980-ųjų metų Faustas Latėnas dirbo Vilniaus „Lėlės“ teatre, Vilniaus mažajame teatre Nacionaliniame dramos teatre. Ėjo kultūros viceministro pareigas, buvo ministro pirmininko patarėjas kultūros klausimais. Už muziką teatro spektakliams pelnė daugybę premijų ir apdovanojimų, tarp jų – Nacionalinę kultūros ir meno premiją. Per savo muzikinę karjerą sukūrė muziką daugiau nei dviem šimtams spektaklių ir keturiasdešimčiai filmų.

2014 metais Zarasų rajono savivaldybės taryba Faustui Latėnui už profesionalios muzikinės kultūros puoselėjimą ir propagavimą bei Zarasų krašto žmonių kultūrinio gyvenimo Lietuvoje ir užsienyje garsinimą suteikė garbės piliečio vardą. Faustas Latėnas buvo Jaunimo kūrybos konkurso „Undinėlių daina“ Zarasuose globėjas. Jis rūpinosi ir konsultavo, kai Zarasai laimėjo pirmosios Lietuvos kultūros sostinės vardą.

Kompozitorius mirė 2020 metais, lapkričio 3 d. Vilniuje.

Tikime, kad Fausto Latėno vardas, gyvenimas bei originalios kūrybos pavyzdys įkvėps daugelį jaunų kūrėjų.

Informaciją pateikė Zarasų meno mokykla
Fausto Latėno nuotraukos autorius Rimantas Bikulčius

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite