ZARASŲ LAISVĖS KOVŲ DALYVIAMS ATMINTI PAMINKLO IDĖJA

0
32
mid news zrs 84 angelas 01

2018 m. gruodžio 21 d. rajono Savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-245 (su vėlesniais pakeitimais) pritarė paminklo, skirto Zarasų rajono laisvės kovų dalyviams atminti, pastatymui ir jo pastatymo vietai, esančiai Vytauto g. 1B, Zarasų mieste (skveras tarp Zarasų kultūros centro ir Zarasų bažnyčios).

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius, vykdydamas minėtą tarybos sprendimą, 2019 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. I(6.6E)-317 (su vėlesniais pakeitimais) „Dėl Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo projekto konkurso vertinimo komisijos sudarymo“ sudarė komisiją, kuriai pavedė nupirkti Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo paslaugas. Komisija atliko visas projekto konkurso pirkimo procedūras ir 2020 m. sausio 27 d. protokolu Nr. 12-11 pripažino Gintario Česiūno, kurio projekto konkurso devizas – „Laisvės angelas“, pateiktą projekto idėją konkurso laimėtoju.

Granito skulptūra – surištas Angelas kardu perkertantis pančius. Angelas – Lietuvos simbolis, kuris savyje talpina visų laisvės trokštančių ir už ją kovojusių bei žuvusių žmonių: Nepriklausomybės kovų savanorių, Birželio sukilimo dalyvių, Lietuvos partizanų, politinių kalinių, tremtinių ir visų žuvusių už Lietuvos laisvę, atmintį.

Supančiotas, surištais sparnais, suveržtas diržais Angelas, tai – Lietuva, praradusi savo nepriklausomybę, represuota šalis. Pančiai – tai pavergėjų simbolis, kurie siekė sunaikinti Lietuvos identitetą, Bet Angelas išsivaduoja iš nelaisvės, išlaisvina savo sparnus, kalaviju perkerta jį varžančius pančius ir taip simboliškai iliustruoja išsivadavimą iš priespaudos bei kyla į viršų, į dangų, kur šviesu, kur atsiveria erdvės, kur žvilgsnis aprėpia begalybę, kur galima laisvai kvėpuoti.

Paminklą „Laisvės angelas“ numatoma statyti Zarasų mieste, rekonstruojamame parke prie Vytauto ir Bažnyčios gatvių (tarp Kultūros centro ir Zarasų bažnyčios). Zarasų rajono savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 5 d. sprendimu Nr. T-117 „Dėl nuolatinės Zarasų rajono savivaldybės laisvės kovų įamžinimo komisijos sudarymo“ sudaryta Nuolatinė Zarasų rajono savivaldybės laisvės kovų įamžinimo komisija pritarė įrengti skverą pagal parengtą Sėlių a. Zarasų mieste rekonstrukcijos techninį projektą, kurį parengė UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas.

Zarasų rajono savivaldybės administracija šiais metais numato atlikti skvero, esančio Vytauto g. 1B, Zarasuose, rekonstrukcijos darbus įrengiant vietą Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklui. Taip pat numatoma įrengti pėsčiųjų takus, suoliukus. Kadangi skvero reljefas šlaitinis, prie Vytauto gatvės bus įrengtos atramines sieneles ir laipteliai. Ties laipteliais, paminklu, suoliukais ir tako posūkiais įrengiami apšvietimo elementai.

2021 m. Zarasų rajono savivaldybės administracija numato atlikti skvero, esančio Vytauto g. 1B, Zarasuose, rekonstrukcijos darbus, numatant vietą Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo įrengimui.

Visiems šiems prasmingiems atminimo įamžinimo darbams atlikti reikalinga ir mūsų parama.

Kviečiame verslo atstovus ir fizinius asmenis prisidėti prie projekto – paminklo „Laisvės angelas“ sukūrimo ir visų žuvusių už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo iniciatyvos.


Rekvizitai piniginei aukai: Zarasų rajono savivaldybės administracija; įstaigos kodas 188753461; banko sąskaita paramai Nr. LT12 7300 0100 0261 4475 Swedbank, AB; paskirtis „Paminklas – „Laisvės angelas“.

 
Asmenys paaukoję lėšas bus pagerbti asmeniškai ir viešai Zarasų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje.

Nuolatinė Zarasų rajono savivaldybės laisvės kovų įamžinimo komisija

mid news zrs 38 mid news zrs 491 Laisves Angelas 05

mid news zrs 251 mid news zrs 613 1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite