ZARASŲ LAISVĖS KOVŲ DALYVIAMS ATMINTI PAMINKLO IDĖJA

0
23
mid news zrs 765 316521125 512034690968736 1478046260513046691 n

2018 m. gruodžio 21 d. rajono Savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-245 (su vėlesniais pakeitimais) pritarė paminklo, skirto Zarasų rajono laisvės kovų dalyviams atminti, pastatymui ir jo pastatymo vietai, esančiai Vytauto g. 1B, Zarasų mieste (skveras tarp Zarasų kultūros centro ir Zarasų bažnyčios). Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius, vykdydamas minėtą tarybos sprendimą, 2019 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. I(6.6E)-317 (su vėlesniais pakeitimais) „Dėl Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo projekto konkurso vertinimo komisijos sudarymo“ sudarė komisiją, kuriai pavedė nupirkti Zarasų laisvės kovų dalyviams atminti paminklo idėjos ir jos projekto vizualizacijos sukūrimo paslaugas.

Komisija atliko visas projekto konkurso pirkimo procedūras ir 2020 m. sausio 27 d. protokolu Nr. 12-11 pripažino Gintario Česiūno, kurio projekto konkurso devizas – „Laisvės angelas“, pateiktą projekto idėją konkurso laimėtoju.

Lapkričio 23 dieną Zarasuose, skverelyje prie Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro buvo atidengtas paminklas „Laisvės angelas“ (autorius Gintaris Juozas Česiūnas). Šis paminklas skirtas visiems žuvusiems, kovojusiems už mūsų Lietuvos laisvę.

Gintario Juozo Česiūno granito skulptūra – surištas Angelas kardu perkertantis pančius. Angelas – tai Lietuvos simbolis, kuris savyje talpina visų laisvės trokštančių žmonių, kovotojų, partizanų, žuvusių kovose, nukankintų priešų rėžimų, tremtų į Sibiro lagerius, genocido aukų atmintį.

Supančiotas, surištais sparnais, suveržtas diržais Angelas, tai – Lietuva, praradusi savo nepriklausomybę, represuota šalis. Pančiai – tai pavergėjų simbolis, kurie siekė sunaikinti Lietuvos identitetą, Bet Angelas išsivaduoja iš nelaisvės, išlaisvina sparnus, kalaviju perkerta jį varžančius pančius, taip simbolizuodamas išsivadavimą iš priespaudos, ir kylą į viršų, į dangų, kur šviesu, kur atsiveria erdvės, kur žvilgsniu aprėpiama begalybė, kur galima laisvai kvėpuoti.
 

Zarasų rajono savivaldybės informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite